Ukrajina vytvorí múzeum NFT, ktoré bude pripomínať vojnu s Ruskom

Ukrajina vytvorí múzeum NFT, ktoré bude pripomínať vojnu s Ruskom

od Martin

Zatiaľ čo Rusko používa tanky na ničenie Ukrajiny, my sa spoliehame na revolučnú technológiu blockchain, povedal minister digitalizácie nášho východného suseda Michail Fedorov. Ide o to, že jeho krajina prevádzkuje múzeum NFT. Cieľ?

„Uchovávanie spomienky na vojnu.“

Múzeum NFT

Ministerstvo pre digitálnu transformáciu teraz spúšťa online múzeum NFT, ktorého cieľom je ukázať históriu invázie ruskej armády na Ukrajinu.

Ukrajinský minister pre digitálnu transformáciu Mychajlo Fedorov v piatok vo svojom tweete napísal, že vláda spúšťa túto inovatívnu iniciatívu, v ktorej zobrazuje grafiku zobrazujúcu kľúčové momenty súčasnej vojny.

NFT si pripomína udalosti z prvého dňa bojov. Aktuálne je však v múzeu len 54 NFT pokrývajúcich kľúčové momenty vojny v období od 24. do 26. februára. Čoskoro budú pridané nové fotografie.

Akcia je spojená s predajom NFT a výnosy z ETH budú použité „na podporu vojenského a civilného obyvateľstva“.

Grafika bude spojená s rôznymi udalosťami od príspevkov politikov na sociálnych sieťach, cez fotografie zo spravodajských webov, až po fotografie svetových lídrov.

Zatiaľ čo Rusko používa tanky na zničenie Ukrajiny, my sa spoliehame na revolučnú technológiu blockchainu, povedal Fedorov.

Múzeum NFT je miestom, kde sú uložené spomienky na vojnu. A miesto na oslavu ukrajinskej identity a slobody, dodal.

Zdôraznil, že „nikdy nedopustíme, aby niektorý deň tohto obdobia zmizol z registra svetových dejín.“

ukrajina vs rusko

NFT na fronte informačnej vojny

NFT sú digitálne certifikáty pravosti. Zdá sa, že symbolická kampaň sa okrem zbierania finančných prostriedkov pre ukrajinskú armádu a civilné obyvateľstvo zameriava aj na aktivity ruských štátnych médií, o ktorých sa mnohí domnievajú, že rozsievajú dezinformácie o konflikte.

Múzeum NFT má preto „šíriť pravdivé informácie medzi digitálnou komunitou po celom svete“.

Vláda Ukrajiny spustila súčasný projekt po zrušení plánov na airdop NFT. Alex Borniakov, námestník ministra pre digitálnu transformáciu, už skôr v rozhovore pre britskú spravodajskú službu The Guardian uviedol, že krajina plánuje vydať zbierku NFT, ktorá bude „ako múzeum rusko-ukrajinskej vojny“.

Ministerstvo pre digitálnu transformáciu v rámci iniciatívy nadviazalo spoluprácu s členmi tímu platformy NFT Fair.xyz.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár