ukrajina a kryptomeny

Ukrajina už dostala viac ako 13 miliónov dolárov v daroch kryptomien

Tvárou v tvár invázii svojho východného suseda, ktorá spôsobila značné narušenie finančných sietí, dostala Ukrajina obrovskú pomoc od kryptomenového priemyslu. Podľa správ komunita podporila krajinu viac ako 13 miliónmi dolárov v digitálnych menách.

od Martin

Ukrajina hľadá pomoc v kryptomenách

Po týždňoch narastajúceho napätia medzi oboma bývalými sovietskymi štátmi spustil ruský prezident Vladimir Putin „špeciálnu vojenskú operáciu“ proti Ukrajine. Ako tvrdil, myslel tým prepustenie niektorých separatistov.

Hoci pôvodne ubezpečoval, že jeho vojaci neobsadia Ukrajinu ani sa nepohnú smerom ku Kyjevu, slovo nedodržal. Hlavné mesto krajiny stále bojuje o prežitie a jeho obyvatelia sa ukrývajú v bunkroch alebo sa snažia utiecť do zahraničia.

Dá sa povedať, že normálny život v tejto krajine momentálne neexistuje. Pri pokuse o útek si veľké množstvo ľudí začalo vyberať peniaze z bankomatov. Centrálna banka tak bola nútená obmedziť výbery hotovosti a zablokovať elektronické transakcie.

V tomto bode sa začali objavovať správy naznačujúce, že ukrajinské organizácie začali dostávať dary v kryptomenách. Krátko nato úrady krajiny prostredníctvom svojho oficiálneho účtu na Twitteri požiadali o pomoc vo forme bitcoinov, ETH a USDT.

Stojte pri ukrajinskom ľude. Teraz prijímame dary v kryptomenách. Bitcoin, Ethereum a USDT.

BTC – 357a3So9CbsNfBBgFYACGvxxS6tMaDoa1P

ETH a USDT (ERC-20) – 0x165CD37b4C644C2921454429E7F9358d18A45e14

Kryptomeny na záchranu?

Tvárou v tvár dezinformáciám zo všetkých strán mnohí spochybňovali dôveryhodnosť týchto peňaženiek. Medzi skeptikov patril aj tvorca Etherea – Vitalik Buterin. Tento programátor sa otvorene stavia proti vojne, hoci sa narodil v Rusku.

Vymazal však varovanie, že adresy môžu byť falošné. Podporil aj ďalšiu organizáciu súvisiacu s kryptomenami, ktorej cieľom je pomôcť Ukrajincom. Justin Sun, zakladateľ spoločnosti TRON, tiež podporil našich východných susedov vyjadrením, že „s potešením oznamuje“ dar vo výške 200 000 USD.

S radosťou oznamujem, že som prvý krát daroval #TRON #Ukrajine 200 000 USDT 🇺🇦 Obyvatelia Ukrajiny nezostali v boji proti humanitárnej kríze sami! @VitalikButerin @FedorovMykhailo @Ukrajina
Skontrolujte môj hash: https://t.co/q0a2xgaIwK

Podľa najnovších odhadov Ellipticu dostali ukrajinská vláda, mimovládne organizácie a dobrovoľnícke skupiny za posledných pár dní kryptomeny v hodnote takmer 14 miliónov dolárov. Spoločnosť uviedla, že priemerný dar bol 95 dolárov.

zdroj: beincrypto.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár