Ukrajina kúpila ďalšiu várku zbraní vďaka darom kryptomien

V dôsledku ruskej invázie na Ukrajinu a začatia vojenských operácií začala kryptomenová komunita z celého sveta pravidelne darovať okupovanému štátu kryptomeny. Sú zamerané na pomoc Ukrajincom pri získavaní, medzi inými vojenské dodávky na zastavenie ruských jednotiek. Teraz podpredseda vlády Ukrajiny oznámil nákup ďalšej várky zbraní vďaka prijatým kryptomenám.

od Simona

NEWSLETTER okrypte.sk

Ukrajina sa zbrojí kryptomenami

Ukrajinská vláda oznámila, aké finančné prostriedky prijala z darov kryptomien, pričom odhalila, že väčšina z nich pokrývala náklady na zbrane. Ako oznámil podpredseda vlády krajiny, komunita kryptomien venovala až 54 miliónov dolárov v digitálnych aktívach cieľovej skupine Aid For Ukraine. Podrobná analýza výdavkov Ukrajiny ukazuje, že vláda nakúpila zbrane, bezpilotné lietadlá (drony) a digitálne puškohľady.

Podpredseda vlády Ukrajiny Mychajlo Fedorov dnes na Twitteri oznámil:

„Každá nepriestrelná vesta, prilba a zariadenie na nočné videnie zachraňujú životy ukrajinských vojakov. Musíme naďalej podporovať našich obrancov. Veľká vďaka patrí celej kryptomenovej komunite za pomoc Ukrajine!“

Zástupca ministra pre digitálnu transformáciu Alex Borniakov na webovej stránke zameranej na získavanie finančných prostriedkov pre vládu uviedol:

„Kryptomeny zohrávajú kľúčovú úlohu pri obrane Ukrajiny.“

Digitálne ministerstvo, ktoré je zodpovedné za spracovanie prijatých kryptodarov, ich prevedie na fiat meny a následne ich prevedie ministerstvu obrany. Väčšina pomoci Ukrajine v hodnote 54 miliónov USD bola prijatá vo forme 10 190 ethereov (ETH) v hodnote 18,7 milióna USD, 595 bitcoinov (BTC) v hodnote približne 13,9 milióna USD, tetherov (USDT) v hodnote 18,7 milióna USD 10,4 milióna USD a USD mince (USDC) v hodnote 2,2 milióna USD.

ukrajina

Celkovo Ukrajina získala viac ako 100 miliónov dolárov vďaka vojenským a humanitárnym darom v bitcoinoch a iných digitálnych aktívach. Takmer 7 miliónov dolárov bolo pridelených na nákup obrnených viest, 3,8 milióna dolárov na poľné zásoby, 5,2 milióna dolárov na protivojnové mediálne kampane a 5 miliónov dolárov na vojenské a lekárske vybavenie. Medzitým Rusko inkasovalo malé percento toho, čo Ukrajina prijala v kryptomenách na vojnu. Ukazuje sa, že agresori dostali len 4% z toho, čo získali Ukrajinci.

Regulačné orgány monitorujú darovanie kryptomien

Globálni regulátori neustále monitorujú, že sektor kryptomien nie je využívaný na obchádzanie západných sankcií zo strany Ruska. Odvetvie kryptomien s trhovou kapitalizáciou presahujúcou 1 bilión dolárov dostáva pravidelné varovania od amerických a európskych politikov v tejto otázke. Poukazujú na to, že kryptomenové projekty nie sú podľa agentúry Reuters schopné splniť západné finančné sankcie uvalené na Rusko v reakcii na jeho inváziu.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár