Ukrajina bude právne regulovať platby v bitcoinoch

od Martin Tkáč

Námestník ministra ukrajinského ministerstva digitálnej transformácie verí, že platby na kryptomene budú na Ukrajine povolené, rovnako ako platby v dolároch. Má to umožniť nový, špeciálny zákon, na ktorom vláda pracuje.

Ukrajina sa otvorí bitcoinu?

Nový zákon údajne umožňuje Ukrajine uskutočňovať platby v kryptomenách napriek tomu, že krajina kryptomeny neuznáva ako zákonné platidlo. Uvedené potvrdil významný vládny predstaviteľ.

Námestník ministra ukrajinského ministerstva digitálnej transformácie Oleksandr Borniakov je presvedčený, že „na Ukrajine by bolo celkom legálne platiť kryptomenami“, napríklad prostredníctvom sprostredkovateľov platieb, ktoré umožňujú konverziu kryptomien na fiaty.

Úradník však v piatok v rozhovore pre Minfin tiež uviedol, že ukrajinský návrh zákona o virtuálnych aktívach „jasne uvádza“, že kryptomeny nie sú v krajine zákonným platidlom. Návrh nového zákona stanovuje, že miestni spracovatelia platieb budú aj naďalej schopní poskytovať služby prevodu z kryptomeny na fiat. To všetko za účelom umožnenia platieb v digitálnych menách.

Dnes vám legislatíva na Ukrajine taktiež neumožňuje platiť v dolároch, ale za nákupy môžete jednoducho zaplatiť aj dolárovou kartou. Meny sa prevádzajú ihneď po zaplatení. Preto bude celkom legálne možné platiť kryptomenami na Ukrajine, ale prostredníctvom sprostredkovateľa – vysvetlil námestník ministra.

Borniakov tiež poznamenal, že nový zákon oficiálne sankcionuje proces obchodovania s kryptomenami a problémy s ohlasovaním.

Očakávame celý trh maklérskych služieb pre platby, skladovanie a výmenu kryptomien. Tým sa rozšíria možnosti ich využitia – dodal.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár