UFC bude hráčom vyplácať bonusy v bitcoinoch

UFC bude hráčom vyplácať bonusy v bitcoinoch

od Simona

Ultimate Fighting Championship (UFC), najväčšia profesionálna organizácia zmiešaných bojových umení na svete má v úmysle vyplácať hráčom bonusy v bitcoinoch. Bude to možné vďaka spolupráci s kryptomenovou burzou Crypto.com.

Organizácia vyplatí bitcoinové bonusy trom najlepším hráčom vybraných fanúšikmi na každom galavečeri. Súbor dodatočných cien je 60 000 v hlavnej kryptomene.

Podľa vyhlásenia Crypto.com hráč, ktorý skončí ako prvý, dostane BTC v hodnote 30 000 $. Druhé miesto bude 20 000 dolárov a tretie miesto 10 000 dolárov.

Líder UFC Dana White vo vyhlásení napísal:

„Crypto.com je oficiálnym partnerom UFC necelý rok a už teraz môžem povedať, že sú jedným z najlepších partnerov, akých sme mali. Stále prichádzajú s novými nápadmi, ako môžeme spolupracovať, aby sme sa spojili s fanúšikmi“.

Nie je to prvýkrát, čo Crypto.com vstúpilo do sveta športového marketingu. V novembri 2021 burza zaplatila 700 miliónov dolárov za práva na názov štadióna LA Lakers.

Na druhej strane UFC nevstupuje do sveta kryptomien prvýkrát.

UFC a kryptomeny

V apríli minulého roku organizácia naznačila svoj zámer zapojiť sa do sektora NFT podaním dvoch patentových prihlášok. Prvý sa týkal ochrannej známky pre kryptomenu pod značkou UFC a druhý sa týkal aplikácie, ktorá slúži na jej prevádzkovanie.

Jeden zo záverov znel:

„Stiahnuteľný softvér, ktorý umožňuje členom prijímať, pristupovať, vydávať, obchodovať a spravovať kryptomenu, digitálnu menu, digitálne tokeny, nekonvertibilné tokeny, digitálne zberateľské predmety a digitálne aktíva“.

Matheus Nicolau z UFC bude vyplatený v bitcoinoch

O mesiac skôr vtedajší šampión ťažkej váhy UFC, Francis Ngannou zarobil 580 000 dolárov vďaka partnerstvu s projektom NFT viac ako jeho garantovaný plat proti Stipemu Miocicovi na UFC 260.

Kamerunský bojovník UFC tiež zvažuje, že sa pripojí k rastúcemu zoznamu vysokoprofilových jednotlivcov, ktorí dostávajú svoje výplaty v BTC. Pred časom prezradil, že je zástancom základnej kryptomeny a dokonca sa o tom porozprával so svojou rodinou a priateľmi.

Ngannou tiež zdôraznil, že je optimistický, pokiaľ ide o budúcnosť aktíva, a preto zvažuje možnosť získať polovicu svojich budúcich ziskov z bitiek v BTC.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár