Ubisoft je stále pod paľbou pre nápad súvisiaci s NFT

Ubisoft predstavuje NFT pomocou systému Digits

0 komentárov

Ubisoft, gigant v hernom priemysle nedávno oznámil plány na integráciu NFT do svojich hier. Tie budú známe ako „Digits“ a budú mať svoje vlastné jedinečné sériové čísla. Zároveň budú obchodovateľné na trhu s kryptomenami.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

NFT a Ghost Recon

Ubisoft oznámil svoj NFT projekt vo včerajšom tweete. Spoločnosť bude ponúkať tokeny prostredníctvom novej platformy, Ubisoft Quartz. Táto platforma umožňuje používateľom zbierať „prvé hrateľné a energeticky úsporné NFT“.

Predstavujeme Ubisoft Quartz 💎
Prinášame prvé energeticky účinné NFT hrateľné v AAA hre do Ghost Recon: Breakpoint!
Vyskúšajte to v beta verzii od 9. decembra s tromi bezplatnými kozmetickými kvapkami a dozviete sa viac tu: https://t.co/ysEoYUI4HY pic.twitter.com/owSFE2ALuS

Tokeny budú uložené na blockchaine proof-of-stake Tezos. Preto sa etické obavy z poškodenia životného prostredia stávajú irelevantnými.

Na stránke Ubisoft čítame:

Ubisoft Quartz je nová skúsenosť pre našich hráčov, postavená na našej vízii vytvárania ešte väčšieho puta medzi vami a hernými svetmi, ktoré máte radi. Jeho účelom je ponúknuť hráčom viac autonómie a agentúry pri interakcii s predmetmi v hre, ktoré vám pomôžu vytvoriť si vlastný príbeh.

Prvé „Digits“ budú vydané v beta verzii pre Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint, ktorý by mal vyjsť vo štvrtok. Počiatočné NFT budú mať formu inventára v hre a možno ich zakúpiť pomocou kryptomeny.

Na rozdiel od typických herných vzhľadov bude mať každá položka jedinečné sériové číslo. Vďaka tomu budú „nezameniteľné“. Navyše ich budú môcť kupovať a predávať na Tezos hráči, ktorí ani nehrajú Ghost Recon alebo budúce hry kompatibilné s NFT.

Digits použité v hre však budú mať Gamertags svojich predchádzajúcich vlastníkov.

Majk Spirit NFT

Nový segment trhu NFT

Ubisoft vydal mnoho najpredávanejších hier ako Assassin’s Creed a Far Cry. Najnovšia hra „Valhalla“ mala v prvom týždni tržby 1,8 milióna. Integráciou NFT do svojich pozícií môže Ubisoft vytvoriť úplne nový segment trhu NFT, z ktorého veľká časť už túto technológiu pozná.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár