Ubisoft predstavuje ďalšiu várku krypto startupov

od Martin Tkáč

Herný gigant Ubistoft je hlavným tradičným vydavateľom videohier, ktorý je hlboko ponorený do blockchainovej scény. 

Vydavateľ stojí za rozsiahlymi hernými dielami ako Assassin’s Creed a Just Dance, vydal do dnešného dňa nielen niekoľko vlastných experimentálnych projektov krypto hier ale podporuje aj veľa startupov.

Program spoločnosti Ubisoft Entrepreneurs Lab je jedným zo spôsobov, ako vydavateľ pomohol zvýšiť vedomosti a viditeľnosť takýchto startupov. Iniciatíva sa pre vývojárov kryptomien zmenila na rituál, v minulých sezónach sa zúčastňovali tvorcovia špičkových hier riadených blockchainom ako Sorare a Axie Infinity.

Vydavateľ dnes oznámil najnovšiu várku startupov, ktoré sa do programu zapoja už šiestu sezónu.

Blockchain je od začiatku jadrom programu a „pozitívna zábava“, zahŕňa napríklad začínajúce podniky, ktoré vytvárajú hry so vzdelávacími alebo terapeutickými aspektmi. Rovnako ako predtým, Ubisoft bude poskytovať poradenstvo začínajúcim podnikateľom, zdieľať poznatky a technológie, keď tímy budú vyvíjať a zdokonaľovať svoje produkty.

Nové startupy súvisiace s blockchainom v tejto sezóne sú aleph.im, Crucible, Guild of Guardians, Horizon Blockchain Games a NonFungible. Dva z týchto startupov vyvíjajú skutočné hry založené na blockchaine ako napríklad Guild of Guardians je mobilná hra na hrdinov (RPG) vyvinutá spoločnosťou Stepico Games a publikovaná spoločnosťou Immutable (Gods Unchained).

„Entrepreneurs Lab poskytuje spoločnosti Ubisoft pôsobenie špičkových krypto startupov so zdieľanými poznatkami a zdrojmi, čo by mohlo prospieť vydavateľovi pri skúmaní ďalších blockchainových hier.“

„Našou misiou je predvídať budúcnosť a pomôcť spoločnosti Ubisoft byť na ňu pripravení.“

povedal Nicolas Pouard

zdroj: pixabay.com, decrypt.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár