Ubisoft investoval 60 miliónov dolárov do kryptomenového fondu White Star Capital

od Simona

Francúzsky producent hier, Ubisoft, sa rozhodol urobiť ďalší krok vo svete kryptomien. Tentoraz podporil kryptomenový fond v hodnote 60 miliárd dolárov, ktorý sa zameria na malé a stredné podniky pracujúce na masovom prijatí digitálnych aktív.

Ďalšia investícia do kryptomien od Ubisoftu

Ubisoft je videoherné štúdio, ktoré vytvorilo svetoznáme tituly ako Assassin’s Creed, Far Cry a For Honor. Teraz sa ukazuje, že spoločnosť sa rozhodla ponoriť hlbšie do sveta kryptomien a investovať 60 miliónov dolárov do nového fondu digitálnych aktív White Start Capital.

Celkovo sa očakáva, že White Star Capital získa 120 miliónov dolárov. Spoločnosť už prilákala inštitucionálnych investorov a bohatých individuálnych klientov, ktorí majú záujem prefinancovať zvyšných 60 miliónov USD.

White Star je technologická investičná spoločnosť, ktorá v roku 2020 získala 50 miliónov dolárov. Tieto prostriedky boli určené na podporu spoločností zaoberajúcich sa kryptomenami. Jej prvý Digital Asset Fund bol tiež podporovaný Ubisoftom, ktorý vidí svoj najnovší krok ako zrýchlenie svojej prítomnosti v blockchainových hrách. V súčasnosti má White Star pod správou viac ako 1 miliardu dolárov.

Sep Alavi, generálny partner White Star, prezradil, že druhý Digital Asset Fund sa zameria na DeFi a hry s dôrazom na spoločnosti, ktoré pracujú na masovom prijatí kryptomien.

Investície spoločnosti do kryptomien zahŕňajú kapitál aj tokeny. Druhý fond, ktorý má v súčasnosti hodnotu približne 60 miliónov dolárov, bude podporovať 20 až 25 spoločností v Severnej Amerike, Európe a Ázii s rozpočtom 1 až 7 miliónov dolárov.

čo je blockchain

Technológia Ubisoft a blockchain

Koncom marca Ubisoft vstúpil do spolupráce s blockchainovým herným gigantom Animoca Brand a investoval 12 miliónov dolárov do voľne hrateľnej hry „Cross the Ages“.

Spoločnosť v minulosti prejavila záujem aj o NFT a vytvorila platformu Ubisoft Quartz. Spustila tiež technologické laboratórium na experimentovanie s technológiou blockchain, čo bol jej prvý krok k vytvoreniu vlastného metaverse.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár