Ubisoft chce vytvárať blockchainové hry

od Martin Tkáč

Ubisoft sa bude snažiť investovať a vytvárať hry založené na technológii blockchain.

Ubisoft chce staviť na blockchain

Ubisoft, jedna z najväčších svetových spoločností v oblasti videohier, ktorá je zodpovedná za vytváranie populárnych franšíz ako Assassin’s Creed, Far Cry a For Honor, usporiadala tento týždeň telekonferenciu o výsledkoch v druhom štvrťroku. Jednou z tém však bola technológia blockchain.

Investori sa dozvedeli, že spoločnosť sa môže pochváliť veľmi dobrými finančnými výsledkami a Assassin’s Creed Valhalla sa stala druhou najziskovejšou hrou v histórii spoločnosti. Mimochodom, CEO Yves Guillemot priznal, že Ubisoft má v pláne investovať do blockchain technológie. Mal myšlienky na hry založené na blockchaine.

Pripomeňme, že v apríli Ubisoft vytvoril svoj validačný uzol v sieti Tezos a v júli sa stal prevádzkovateľom uzlov v sieti Aleph.im a zakladajúcim členom Blockchain Game Alliance, skupiny, ktorá má podporovať prijatie blockchainu.

Frédérick Duguet, finančný riaditeľ spoločnosti, vysoko ocenil potenciál technológie blockchain.

Blockchain umožní viacerým hráčom skutočne zarábať peniaze z obsahu, ktorý vytvárajú. Veríme, že sa tým výrazne rozšíri celý trh. Spolupracujeme s mnohými malými blockchainovými spoločnosťami a začíname mať veľa vedomostí o tom, ako by to mohlo ovplyvniť toto odvetvie, a chceme tu byť jedným z kľúčových hráčov, povedal.

Valve sa dostáva na blockchainový herný trh

Nie všetky spoločnosti sú však tak otvorené novým technológiám ako Ubisoft. Ďalšia herná korporácia, Valve, práve zakázala zverejňovať všetky kryptomeny, blockchain a NFT hry a obsah na svojej platforme Steam. Spoločnosť uviedla, že aktíva ako NFT a kryptomeny nemajú žiadnu vnútornú hodnotu.

V reakcii na tento zákaz skupina Fight for the Future, podporovaná Blockchain Game Alliance, Enjin a 26 ďalšími blockchainovými hernými projektmi, zverejnila otvorený list, v ktorom vyzvala korporáciu, aby zmenila svoje rozhodnutie a uviedla, že decentralizované autonómne organizácie (DAO) a NFT môžu podporovať rozvoj „decentralizovaných, demokratických, interaktívnych systémov zameraných na hráča“.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár