Uber bude akceptovať bitcoiny za platbu, pretože bude šetrnejší k životnému prostrediu

Uber, najväčšia svetová aplikácia na zdieľanie jázd, potvrdila svoje plány akceptovať kryptomeny ako spôsob platby. Dara Khosrowshahi, generálny riaditeľ Uberu, povedal v piatkovom rozhovore pre Bloomberg, že jeho spoločnosť „s najväčšou pravdepodobnosťou“ akceptuje kryptomenu v budúcnosti.

od Simona

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

 „Celý čas hovoríme o kryptomenách. Myslím si, že to, čo práve teraz vidíme pri bitcoine a niektorých ďalších kryptomenách, je, že sú dosť cenné ako uchovávateľ hodnoty. Mechanizmus výmeny je drahý a nie je vhodný pre životné prostredie. Keď bude výmenný mechanizmus menej nákladný, stane sa šetrnejším k životnému prostrediu a myslím, že uvidíte, že sa o niečo viac prikloníme ku kryptomenám.“

Bitcoin je neustále kritizovaný za spotrebu energie a údajný vplyv na životné prostredie. Aby sa zabezpečil blockchain a vytvorili sa nové mince, sieť prechádza procesom nazývaným ťažba. Využíva obrovský výpočtový výkon, ktorý sa predháňa pri riešení zložitých matematických problémov.

Podľa údajov Cambridgeskej univerzity to spôsobuje ročnú spotrebu elektriny porovnateľnú s celou Argentínou. Napriek tomu sa zdá, že generálny riaditeľ Uberu je presvedčený, že tieto problémy sa jedného dňa podarí prekonať.

Bude Uber v budúcnosti akceptovať kryptomeny? V určitom okamihu áno. Toto ešte nie je správny čas,  ale my ho urobíme.

Nie je to prvýkrát, čo sa populárna aplikácia na zdieľanie jázd rozhodla pre kryptomeny. Minulý rok Khosrowshahi povedal, že spoločnosť „bude skúmať kryptomeny a bitcoiny z hľadiska meny, s ktorou sa bude obchodovať“.

Iné spoločnosti už spúšťajú digitálne aktíva

Khosrowshahiho komentáre prichádzajú v čase, keď iné veľké spoločnosti a inštitúcie prejavujú záujem o kryptomeny, najmä o bitcoin.

Automobilka Tesla minulý rok zaviedla do svojej súvahy primárnu kryptomenu a začala prijímať aktíva na platbu. Neskôr zmenila názor kvôli obavám o životné prostredie.

Tento týždeň KPMG Canada, jedna z najväčších účtovných firiem na svete, kúpila BTC a ETH v rámci svojej investičnej stratégie. Zaradila sa tak k firmám ako MicroStrategy, Block by Jack Dorsey (predtým Square) alebo práve Tesla Muska.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár