Twitter zavádza platby kryptomenami

od Martin Tkáč

Twitter je jednou z hlavných sociálnych sietí v prostredí kryptomien. Práve oznámil, že zavádza novú funkciu, pomocou ktorej budú môcť používatelia posielať bitcoiny na akýkoľvek účet zo svojej peňaženky.

Sprepitné v BTC

23. septembra sa v bloku Twitteru objavil nový článok s názvom „Tipy pre všetkých“. Pokrýva implementáciu mikroplatieb v službách Twitter a vysvetľuje, ako používať novú funkciu.

Esther Crawford, produktová manažérka tímu Twitter, vysvetlila, že kryptomeny sú v súlade s ich filozofiou služieb:

Chceme, aby mal každý na Twitteri prístup k rôznym formám zárobku. Digitálne meny priťahujú v ekonomickom cykle stále viac ľudí a sú veľmi nápomocné pri prevode peňazí do zahraničia, pomôžte nám ich dosiahnuť

Záznam v bloku tiež informuje, že platby za bitcoiny sa uskutočnia prostredníctvom siete Lightning Network. To bude možné vďaka partnerstvu so Strike.

Lightning Network je druhou vrstvou transakčného protokolu, ktorá nadväzuje na existujúcu infraštruktúru blockchainu. Cieľom je umožniť okamžité a škálovateľné transakcie medzi uzlami a zároveň obmedziť náklady na minimum.

Platby bitcoinmi sú zatiaľ bohužiaľ dostupné iba pre používateľov systému iOS. Crawford však oznámil, že Twitter v najbližších týždňoch spustí podporu pre zariadenia s Androidom:

Od dnešného dňa prinášame tipy pre všetkých v systéme iOS globálne a v najbližších týždňoch ich prinášame ľuďom v systéme Android. 🧵

Maximalizácia BTC a príležitosti pre NFT

Väčšina ľudí zaujímajúcich sa o tému kryptomien už určite neraz počula, že Jack Dorsey, ktorý je šéfom Twitteru, je veľkým nadšencom bitcoinu. Vo svojich vyhláseniach opakovane zdôrazňoval, že bitcoin má šancu stať sa menou internetu. Poukázal tiež na to, že ho nezaujímajú ďalšie digitálne mince, ako ETH alebo cardano.

Vzhľadom na veľkosť, dosah a zdroje Twitteru by návštevnosť tipovania bitcoinom mohla byť prvým krokom k celosvetovému prijatiu.

Aj keď Jack Dorsey rozhodne oslavuje pôvodnú kryptomenu, odmietnutie iných typov digitálnych aktív rozhodne nie je múdre. Tím Twitteru to určite vie. Podľa Mashable Crawford uviedol, že vývojári Twitteru skúmajú používanie NFT na platforme ako decentralizovaných foriem ochrany identity a práv duševného vlastníctva:

Sme radi, že môžeme čoskoro implementovať autentifikáciu NFT. Je to spôsob, ako podporiť tvorcov tejto formy dokazovania pravosti. Umožnením ľuďom prepojiť svoje krypto peňaženky priamo je možné sledovať a predvádzať vaše vlastníctvo NFT na Twitteri

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár