Twitter žaluje Elona Muska za porušenie zmluvy o kúpe portálu

Twitter žaluje Elona Muska za porušenie zmluvy o kúpe portálu

od Martin

Twitter Inc. podal žalobu na Elona Muska. Týmto spôsobom chce prinútiť generálneho riaditeľa Tesly, aby uzavrel zmluvu o kúpe platformy sociálnych médií za 44 miliárd dolárov. Spoločnosť tvrdí, že Musk opakovane porušil podmienky ich zmluvy.

NEWSLETTER okrypte.sk
Twitter vs. Elon Musk

Twitter Inc. podala žalobu na generálneho riaditeľa spoločností Tesla a SpaceX, Elona Muska. Ide o reakciu na jeho odstúpenie od kúpnej zmluvy platformy sociálnych médií. Žaloba podaná na Delaware Court of Chancery uvádza Muska a jeho spoločnosti – X Holdings I a X Holdings II – ako obžalovaných.

Twitter tvrdí, že:

Musk odmieta dodržiavať svoje záväzky voči Twitteru a jeho akcionárom, pretože zmluva, ktorú podpísal, už neslúži jeho osobným záujmom.

Žaloba dodala, že po tom, čo Musk podpísal zmluvu s Twitterom, hodnota jeho podielu v Tesle, a tým aj jeho osobné bohatstvo, klesli. Hovoríme o strate viac ako 100 miliárd dolárov od jesene 2021.

Gigant sociálnych médií ďalej hovorí, že „od podpísania dohody Musk opakovane zdiskreditoval Twitter a dohodu, čím vytvoril pre Twitter obchodné riziká a tlak na znižovanie ceny akcií“.

Čo sa týka Muskových tvrdení, že Twitter vážne porušil zmluvu, ako už predtým informovali mnohé portály, spoločnosť trvá na tom, že „tieto tvrdenia sú zámienkou a nemajú žiadnu právnu hodnotu“.

Musk konal proti tejto dohode, odkedy sa trh začal meniť, a pri viacerých príležitostiach dohodu porušil

– dodáva Twitter.

twitter

Čo hrá Musk?

Správa, že generálny riaditeľ Tesly chce kúpiť Twitter, všetkých zelektrizovala. Musk ohlásil reformu portálu, boj proti cenzúre a zároveň botom a spamu. Dokonca uvažoval o zavedení platieb kryptomenami na portál.

Pred pár dňami však od kúpy odstúpil. Odborníci sa však domnievali, že išlo len o cynickú hru, s ktorou plánoval opätovne vyjednávať cenu. Dodajme, že tým, že sa zakladateľ SpaceX bezdôvodne vzdá svojho záväzku kúpiť Twitter, riskuje vážne problémy. Obe strany sa dohodli, že si v čase porušenia zmluvy navzájom zaplatia pokutu až do výšky 1 miliardy dolárov.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár