Twitter buduje tím pre kryptomeny a chce vstúpiť do sveta dApp

od Martin Tkáč

Twitter oznámil vytvorenie špecializovaného tímu pre kryptomeny. Jeho úlohou bude skúmať decentralizované aplikácie (dApp).

Nový tím s názvom Twitter Crypto má viesť Tess Rinearson. Podľa Financial Times je jej úlohou stanoviť „stratégiu pre budúcnosť kryptomien na Twitteri“.

Som nadšený, že môžem zdieľať, že som sa pripojil k Twitteru. Budem viesť nový tím zameraný na kryptomeny, blockchain a ďalšie decentralizované technológie, vrátane kryptomien aj mimo nich.

Som nadšený, že sa môžem podeliť o to, že som sa pripojil k Twitteru, aby som viedol nový tím zameraný na krypto, blockchainy a ďalšie decentralizované technológie, vrátane a presahujúcich kryptomeny.✨

Čo je Twitter Crypto?

Twitter Crypto je podľa samotnej spoločnosti o decentralizácii sociálnych médií a dokonca sa hovorí, že umožňuje tvorcom obsahu speňažiť svoje digitálne aktíva.

Skúmame spôsoby, ako integrovať decentralizované technológie do našich produktov a infraštruktúry.

Tím sa tiež plánuje stať „dokonalým centrom pre všetko, čo sa týka blockchainu a webu 3“.

Twitter vedie CEO Jack Dorsey, ktorý je vášnivým fanúšikom bitcoinov. Ďalšia spoločnosť Square, nedávno oznámila, že zvažuje výstavbu vlastných BTC minerov.

Toto je ďalší kryptografický krok, ktorý urobil Square. Aplikácia Square Cash je už populárny spôsob nákupu bitcoinov a v lete spoločnosť oznámila plány na vytvorenie nového typu decentralizovanej burzy zameranej na bitcoiny. Spoločnosť chce vyrábať aj vlastné hardvérové ​​portfólio.
Sociálne médiá a decentralizácia

Oznámenie Twitteru je posledným z dlhého radu výziev na decentralizáciu na sociálnych sieťach.

Začiatkom tohto týždňa zakladatelia Reddit a Solana oznámili fond vo výške 100 miliónov dolárov na technológiu sociálnych médií Web 3. Toto oznámenie sa uskutočnilo na konferencii Solana Breakpoint v portugalskom Lisabone.

Raj Gokal, spoluzakladateľ spoločnosti Solana, potom povedal:

Potrebujem sa oslobodiť od centralizovaných sociálnych médií, chcem sa oslobodiť od Twitteru. Mám špeciálnu odmenu pre každého, kto mi pomôže oslobodiť sa a odstrániť moje účty z týchto centralizovaných služieb.

zdroj: beincrypto.pl pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár