Tvorcovia meme coinu Teddy Doge okradli investorov o 4,5 milióna dolárov

od Martin Tkáč

Investori, ktorí sa dostali k meme coinu Teddy Doge (TEDDY), sa stali obeťou tzv. rug pull. Tento typ podvodu spočíva v tom, že zakladatelia projektu DeFi ho opustia a vymáhajú tak od používateľov finančné prostriedky. Túto informáciu poskytla 25. júla bezpečnostná agentúra zaoberajúca sa analýzou blockchainu – PeckShield.

NEWSLETTER okrypte.sk
Projekt Teddy Doge sa ukázal ako SCAM

Peňaženky patriace tvorcom meme coinu Teddy Doge, prepojenému s BNB Chain, vymenili počas víkendu svoje tokeny v hodnote viac ako 4,5 milióna dolárov za iné kryptomeny. V dôsledku toho to medzi kupujúcimi vyvolalo znepokojivé nálady. Binance Smart Chain je blockchain, ktorý sa najčastejšie stáva obeťami tohto typu nelegálnej činnosti.

Adresy súvisiace s projektom previedli tokeny TEDDY na wrapped BNB, ktoré následne vymenili za viac ako 10 000 tokenov BNB a 2 milióny BUSD. Vymenené prostriedky boli následne odoslané na kryptomenovú burzu Binance.

Akcia bola vykonaná, pretože vývojári vykonávali kontrolu ako rezervoár likvidity pre projekt. Ide o tokenové páry držané inteligentnými zmluvami na decentralizovaných burzách, ako je PancakeSwap.

Medzitým správcovia projektu na svojom kanáli Telegram informovali, že „si neboli istí, či išlo o chybu v ich blockchainovom moste, alebo či išlo o únik v peňaženke vývojárov“.

„Zatiaľ si už žiadne žetóny nekupujte. Uzavreli sme krížový most a pracujeme na jeho oprave “- odporúčajú autori projektu. Dodali tiež, že držitelia TEDDY čoskoro dostanú DRAC, nový token, keďže projekt je v procese premenovania na Drac Network.

Ďalšia spoločnosť zaoberajúca sa zabezpečením blockchainu – Sooho – tiež tvrdí, že projekt Teddy Dog nie je nič iné ako rug pull.

Namiesto úpravy kódu to vyzerá tak, že distribúcia priradená k účtu projektového manažéra bola rozdelená a hromadne predaná. Toto nie je hack, toto je PODVOD. Nie je však jasné, či projekt opustili, takže to môžeme nazvať rug pull.
– komentuje Jisu Park, generálny riaditeľ spoločnosti Sooho.

Rug pull v BSC

Teddy Doge nie je prvým prípadom trestného činu rug pull, ktorý je navyše spojený s Binance Smart Chain.

Začiatkom roku 2022 zverejnila spomínaná spoločnosť Peckshield zoznam 50 podozrivých projektov postavených na tomto blockchaine. So všetkými tokenmi uvedenými v tomto zozname narábali anonymné osoby.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár