Tvorca dogecoinov verí, že kolaps Binance alebo Tetheru by mohol spôsobiť „veľký krach trhu“

Prípadný kolaps Binance alebo Tetheru by mohol spôsobiť „veľký krach na trhu“, myslí si Shibetoshi Nakamoto, tvorca dogecoinu.

od Simona

Newsletter news

Shibetoshi Nakamoto straší pádom Binance a Tetheru

Shibetoshi Nakamoto (skutočné meno: Billy Markus), tvorca dogecoinu, sa domnieva, že potenciálny kolaps kryptomenovej burzy Binance alebo emitenta stablecoinov Tether by mohol vážne destabilizovať celé odvetvie. Nečlenom tiež odporučil, aby sa pred vstupom na trh dobre vzdelávali a pochopili špecifiká sektora digitálnych aktív.

Zároveň dodal, že čoraz viac ľudí si uvedomuje, že prílišná centralizácia je „veľkou slabinou“ tohto odvetvia.

To neznamená smrť kryptomien!

Napriek tomu tvorca DOGE verí, že takéto potenciálne negatívne udalosti nebudú znamenať „smrť kryptomien, ale budú mať za následok „veľký krach“.

Navyše dodajme, že sa posilňujú základy digitálnych mien. Pred viac ako rokom Salvádor uznal BTC ako platobný prostriedok. Rozvíja sa aj trh s bitomatmi a celý priemysel. Súčasná kríza len spôsobí, že zle riadené projekty vypadnú z trhu a na trhu zostanú tie dobre fungujúce.

Shiba Inu Meme GIF by Shibetoshi Nakamoto

Ako sa darí Binance?

Niektorí účastníci trhu očakávali, že FTX kríza spôsobí dominový efekt a povedie ku kolapsu iných búrz.

Najväčšia platforma na trhu s kryptomenami – Binance – však uisťuje, že jej finančná bilancia je stabilná a dokonca navýšila svoj Secure Asset Fund for Users (SAFU) na sumu 1 miliardy dolárov, aby ochránila svojich klientov v núdzových neočakávaných prípadoch.

Okrem toho spoločnosť vytvára priemyselný fond, ktorý by mohol pomôcť projektom, ktoré zápasia v turbulentných časoch. Ide o subjekty, ktoré majú pevné základy, no sú oslabené súčasnou krízou.

„Aby sa znížili ďalšie kaskádové negatívne účinky FTX, Binance vytvára fond na obnovu odvetvia, aby pomohol projektom, ktoré sú silné, ale zažívajú krízu likvidity. Bližšie informácie poskytneme čoskoro. Medzitým kontaktujte Binance Labs, ak si myslíte, že máte nárok pre projekt,“ napísal na Twitteri CZ, generálny riaditeľ Binance.

Viac si o tom môžete prečítať tu.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár