Tvorca dogecoinov Billy Markus hovorí, že 95 % projektov v oblasti kryptomien sú podvody

Tvorca dogecoinov Billy Markus hovorí, že 95 % projektov v oblasti kryptomien sú podvody

od Simona

Spoluzakladateľ dogecoinu Billy Markus vyvolal na Twitteri búrlivú diskusiu po tom, čo povedal, že asi 95 % projektov v oblasti kryptomien sú podvody.

Billy Markus: Väčšina kryptomien sú podvody

Billy Markus, spoluzakladateľ populárneho meme coinu, dogecoin (DOGE), sa podelil s komunitou o svoj názor, že drvivá väčšina kryptomenových projektov v tomto odvetví sú len podvody a odpadky bez skutočnej hodnoty.

Markusov tweet sa objavil krátko po zlyhaní ekosystému Terra. Problémy projektu začali, keď UST stratil naviazanie na americký dolár. Zahŕňal kryptomenu LUNA, ktorá tiež stratila veľké percento svojej hodnoty. Akékoľvek snahy Luna Foundation Guard (LFG) o reaktiváciu projektu boli zatiaľ márne.

Markus vedel, že jeho vyhlásenie by bolo kontroverzné, dodal: „Všimnite si tiež, že jediní ľudia, ktorí zareagujú na tento tweet a zaútočia, sú podvodníci a blbci.“

Ako sa dalo očakávať, tweet vyvolal búrlivú diskusiu medzi členmi kryptomenovej komunity na Twitteri. Zatiaľ čo niektorí používatelia podporovali názor tvorcu DOGE, iní ho obviňovali z nedostatku sebauvedomenia vzhľadom na to, že on sám je spoluzakladateľom meme coinu, ktorý tiež nemá žiadnu skutočnú hodnotu.

V reakcii na to Markus poukázal na to, že DOGE vznikol ako „satira“ na zosmiešnenie stavu trhu s kryptomenami a nezmyselnosti mnohých projektov v tomto odvetví. Zdôraznil tiež, že uprednostňuje kvalitu pred kvantitou.

Elon Musk sa tiež zapojil

Elon Musk, generálny riaditeľ spoločností Tesla a SpaceX, reagoval úplne inak ako ostatní. Miliardár, známy tým, že svojimi príspevkami DOGE ovplyvňuje trh, považoval Markusov tweet za veľmi vtipný a odpovedal vysmiatym emoji.

Musk propaguje dogecoin už dlho a jeho spoločnosť vyrábajúca elektromobily v januári oznámila, že umožňuje platby DOGE pri nákupe niektorého z jej tovaru.

Má Markus pravdu?

Za zváženie tiež stojí, či má Markus pravdu. Dá sa považovať jeho názor za príliš tvrdý. Tiež nevieme, ako vypočítal týchto 95%. Samozrejme, na trhu s kryptomenami je množstvo podvodov, no je otázne, či by to bolo v takom rozsahu.

Navyše, podvod alebo scam znamená projekt, ktorý je vopred nastavený s úmyslom oklamať investorov. Problémom (prirodzeným pre taký mladý trh) blockchainového priemyslu je, že mnohé startupy nie sú úplne premyslené, a preto zlyhávajú.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár