Turecko reguluje trh s kryptomenami

od Martin Tkáč

Turecký zákon o kryptomenách je pripravený a očakáva sa, že čoskoro pôjde do parlamentu. Túto správu potvrdil aj samotný prezident Erdoğan. Po schválení nového zákona krajina údajne zavedie nový ekonomický model, ktorý má potenciál pomôcť obmedziť infláciu lír.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Turecko a nový zákon o kryptomenách

Turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan potvrdil, že práca na návrhu zákona o kryptomenách bola dokončená. Nové nariadenia čoskoro poputujú do parlamentu, kde ich dodatočne rozoberú poslanci. Potom sa má nový zákon odhlasovať a vstúpiť do platnosti.

Počas tlačovej konferencie v Istanbule sa prezident Erdoğan podelil aj o ďalšie plány na implementáciu nového ekonomického modelu v krajine. Ako informovala NTV, turecký politik vtedy tiež povedal, že zákon o kryptomenách je pripravený.

V tejto veci podnikneme kroky tým, že to bezodkladne pošleme parlamentu – uistil.

Erdoğan tiež tvrdí, že úrady v Turecku urobia čokoľvek, aby zastavili pokles hodnoty líry. Dodal, že „kurz si svoju cenu nájde na trhu sám.“

Na druhej strane, so zavedením nového zákona o kryptomenách prezident predpovedá, že Turecko sa stane jednou z 10 najväčších ekonomík na svete.

Keď už hovoríme o rastúcich cenách v regióne, podelil sa o svoje plány sledovať predajcov meniacich cenové štítky niekoľkokrát denne.

„Chceme, aby teraz znížili rast dolára,“ uzavrel.

Majk Spirit NFT

Bitcoin zachraňuje obyvateľov Turecka pred infláciou lír

Stojí za zmienku, že Turecko je ďalšou krajinou, kde bitcoin zachraňuje spotrebiteľov pred strašnými účinkami inflácie. Napríklad 23. novembra sa držitelia BTC v Turecku vyhli následkom rýchleho a náhleho poklesu hodnoty domácej meny, keď líra stratila až 15 % voči americkému doláru. Stalo sa to za jediný deň.

Dnes musíte zaplatiť 51 000 $ za 1 BTC. To je o 9 % viac ako pred 7 dňami a približne rovnako ako včera.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár