TrustWallet

TrustWallet zmizla z AppStore

od Martin

21. marca bola TrustWallet nedostupná v AppStore. Projektový tím 22. marca dospel k záveru, že problém bude vyriešený čo najskôr. Používateľov tiež uistil, že ich aktíva budú chránené, keďže kryptomeny sú uložené na blockchaine a samotná aplikácia slúži len ako rozhranie. Používatelia boli dočasne požiadaní, aby aplikáciu neaktualizovali ani nepreinštalovali. To však neovplyvnilo fungovanie softvéru v systéme Android.

TrustWallet s problémami

TrustWallet, ktorú založila Six Days LLC, získala Binance, najväčšia kryptomenová burza, v roku 2018. Bolo to oznámené na oficiálnom blogu spoločnosti.

TrustWallet umožňuje používateľom prijímať a odosielať platby v kryptomenách, ale aj nakupovať coiny prostredníctvom radu partnerov, ukladať tokeny NFT a pripojiť sa k rôznym decentralizovaným platformám. Ide len o to, že prístup k decentralizovaným aplikáciám je možný len cez prehliadač peňaženky a len na zariadeniach s Androidom.

Aby bola v súlade s pokynmi AppStore a stále ponúkali služby v systéme iOS, táto funkcia musela byť z verzie aplikácie pre iOS v roku 2021 odstránená.

Hoci náhle zmiznutie aplikácie nebolo oficiálne vysvetlené, odborníci tvrdia, že pravdepodobne súvisí s porušením zásad AppStore. Podľa webu TrustWallet aplikácia nepredáva kryptomeny a používatelia sú presmerovaní na externého poskytovateľa. Je možné, že sa to Applu nepáčilo.

Alternatívy

Nie je jasné, či TrustWallet a Binance teraz súhlasia s podmienkami spoločnosti Apple a zmenia aplikáciu (za predpokladu, že dôvody na odstránenie softvéru z AppStore sú také, ako si myslíme).

Ak však TrustWallet nadobro zmizne z AppStore, možno by stálo za zváženie nainštalovať si inú peňaženku. Dobrou alternatívou, ktorá môže dokonca prekonať TrustWallet, pokiaľ ide o funkčnosť a bezpečnosť, je NOW Wallet, kryptomenová peňaženka vyvinutá platformou na výmenu kryptomien ChangeNOW.

Vďaka peňaženke NOW môžu používatelia pohodlne uložiť a vymeniť okolo 400 kryptomien. Peňaženka tiež podporuje približne 60 mien fiat a NFT. Keďže ide o bezplatnú peňaženku, máte plnú kontrolu nad svojimi súkromnými kľúčmi a finančnými prostriedkami.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár