Donald Trump opäť zverejňuje svoje NFT. Toto oznámenie však spôsobilo problém

Bývalý americký prezident Donald Trump, ktorý sa bude na budúci rok uchádzať o znovuzvolenie, uvádza na trh svoju druhú kolekciu nevymeniteľných tokenov (NFT). Minuloročná zbierka sa ukázala ako hit a vydaná séria mala obrovský úspech.

od Simona

Newsletter news

Nové NFT od Donalda Trumpa

Donald Trump 18. apríla prostredníctvom svojej platformy sociálnych médií Truth Social oznámil, že vydáva druhú kolekciu nevymeniteľných tokenov (NFT). Nová várka pozostáva zo 47 000 tokenov, čo je o 2 000 viac ako pri decembrovom uvedení na trh. Ako sa uvádza v oznámení, budú razené v sieti Polygon. Cena každého tokenu pri spustení bude 99 USD, podobne ako pôvodná cena aktív z predchádzajúceho kola.

Trump poznamenal, že bez ohľadu na dopyt po príslušných tokenoch nemá v úmysle zvyšovať ich cenu. Ako napísal, má záujem, aby sa jeho priaznivci „dobre bavili“ pri prípadnom sekundárnom obchode, prostredníctvom ktorého zaznamenajú ďalší zisk.

„Mohol som zvýšiť cenu na oveľa vyššiu a myslím si, že by sa tokeny, stále dobre predávali s oveľa väčším objemom peňazí, ale rozhodol som sa tak neurobiť. Pripraví ma to o povesť „milého chlapíka“?,“ pýta sa ironicky bývalý americký prezident.

Donald Trump NFT

Je tu však jedno „ale“

Objavenie sa správ o nástupcovi decembrovej dávky však na chvíľu spôsobilo, že hodnota odvodených tokenov sa začala topiť. Podľa webovej stránky Coingecko sa cena najlacnejšej verzie Trump NFT po objavení príspevku jej autora znížila z 0,4 ETH na 0,1 ETH. Mohlo by to negatívne ovplyvniť dopyt po novom NFT? Je možné, že záujemcovia o nákup aktív z ohlásenej série môžu mať určité obavy. Nie je totiž isté, či v prípade ďalších Trumpových krokov neklesne aj cena týchto tokenov.

Pravdou je, že vzhľadom na miliardový majetok Donalda Trumpa ho príliš nezaujíma, ako zarobiť na nekonvertibilných tokenoch. Nemusí sa uchyľovať k obchodovaniu s NFT a stretávať sa s investormi (to bola jedna z výhod pre držiteľov). Skutočným cieľom tohto kroku vyzerá byť jednoducho posilnenie komunity okolo prezidentského kandidáta v budúcoročných voľbách. Ak by ich Donald Trump vyhral, stal by sa 47. prezidentom Spojených štátov. Tomu mimochodom napovedá aj počet 47 000 tokenov, ktoré sa majú čoskoro objaviť na trhu.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár