Trump opäť útočí na BTC. Tentokrát hovorí, že BTC je SCAM

od Martin Tkáč

Bývalý americký prezident Donald Trump opäť zaútočil na bitcoiny a kryptomeny. V rozhovore pre Fox Business uviedol, že si myslí, že bitcoin je „SCAM“.

Donald Trump: Bitcoin sa javí ako PODVOD

Trump sa v pondelok ráno v rozhovore pre Fox Business pýtal, či by mali byť bitcoiny regulované. Bývalý prezident uviedol, že by mal a zdôraznil podstatu americkej meny.

Bitcoin, zdá sa to len ako podvod. Nepáči sa mi to. Chcem, aby bol dolár svetovou menou.

Môj názor je taký, že menou tohto sveta by mal byť dolár a nemyslím si, že by sme mali mať všetky tieto bitcoiny na svete. Myslím si, že by ich mali veľmi, veľmi regulovať, ale menou by mal byť dolár.

Bývalý prezident dodal, že alternatívne meny ako Bitcoin „využívajú výhody a dôležitosť dolára“. Neskôr v rozhovore tiež uviedol, že „bitcoin sa zdá byť iba podvodom“.

Posledné negatívne správy

Bankovky prichádzajú, keď sa kryptomenám venuje čoraz väčšia pozornosť spoločností, vlád a súkromných osôb. Čína nedávno uvrhla trh do krvavej korekcie, keď čínsky vicepremiér Liu vyzval k „zásahu proti ťažbe bitcoinov, obchodovaniu s nimi a rozhodnému zamedzeniu prenosu individuálnych rizík do sociálnej oblasti“.

Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla Elon Musk, ktorého komentáre mali obrovský vplyv na trhy s kryptomenami, spôsobil v posledných týždňoch tiež prudký pokles cien kryptomien. Musk oznámil, že jeho spoločnosť pozastavuje používanie BTC ako spôsobu platby za nákup elektrických vozidiel. Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla sa zmienil o problémoch životného prostredia súvisiacich s ťažbou bitcoinov. Najmä na miestach ako Čína, ktoré používajú fosílne palivá.

Včera známa hackerská skupina Anonymous v súvislosti s týmto tweetom poslala Muskovi varovanie. Tím hovorí, že Elon „kazí sny a ničí životy pracujúcich ľudí“. Syndikát oznámil, že šéf Tesly tentoraz dosiahol rovnosti a uviedol, že „ich očakáva“. – o čom sme informovali vo včerajšom článku.

zdroj: pixabay.com, bitcoin.pl

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár