Trippy Bunny NFT – žetón, ktorý môže zachrániť život

od Martin Tkáč

Platforma na darovanie kryptomien Giving Block predala zbierku „Trippy Bunny NFT“. Toto je nový token založený na technológii Solana. Výťažok z predaja tohto NFT bude venovaný americkej nadácii na prevenciu samovrážd.

Trippy Bunny NFT

Iniciatíva sa začala v Deň prevencie samovrážd, ktorý každoročne pripadá na 10. septembra. Tento špeciálny deň organizovala v roku 2003 Medzinárodná asociácia na prevenciu samovrážd. Dnes má podporu Svetovej zdravotníckej organizácie a Svetovej federácie duševného zdravia.

Podľa údajov medzinárodnej nadácie na podporu duševného zdravia United for Global Mental Health približne 700 000 ľudí ročne zomrie len preto, že spáchajú samovraždu. V roku 2019 sa odhadovalo, že viac ako jednu zo 100 úmrtí na celom svete spôsobil niekto, kto si vzal život.

Príjmy z tokenov Trippy Bunny boli získané v stablecoine Gemini (GUSD). Vyzbieralo sa približne 220 886 USD. Celá suma poputuje na účet Americkej nadácie pre prevenciu samovrážd.

Trippy Bunny NFT

Na trhu sa objavilo 1 111 žetónov Trippy Bunny a každý z nich bol ohodnotený na 1,11 SOL. Cena SOL v čase písania článku bola 177 dolárov.

„Sme radi, že aj naďalej vidíme takú štedrosť od zakladateľov NFT a širšej komunity kryptomien,“ povedal Alex Wilson, spoluzakladateľ The Giving Block.

Komunita NFT získala milióny z mnohých dôležitých dôvodov a je skvelé vidieť, že si Trippy Bunny vybral Americkú nadáciu pre prevenciu samovrážd. Dúfame, že táto iniciatíva inšpiruje viac takýchto fundraiserov, dodal.

Oficiálne oznámenie!

Dnes je národný deň prevencie samovrážd a my sme sa rozhodli ako tím darovať VŠETKY predaje @afspnational thru @TheGivingBlock.

TOTO JE 220 886 dolárov NA POMOC PREDCHÁDZAŤ SAMOVRAŽDÁM!

ÚPLNÝ ETHERSCAN: https://t.co/n5N69KsadP pic.twitter.com/LBFwahSBGn

TWEET

zdroj: decrypt.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár