Tri švajčiarske fintechy použijú na tokenizáciu Tezos

od Martin Tkáč

Švajčiarske finančné inštitúcie Crypto Finance Group, InCore Bank a Inacta si vybrali Tezos na vytváranie digitálnych produktov v reťazci prostredníctvom nového štandardu tokenizácie majetku. InCore Bank umožní aj ďalšie digitálne služby pomocou XTZ natívnej kryptomeny projektu.

Nový štandard tokenov bude poháňať spoločnosť Tezos

Podľa správ budú tri švajčiarske fintech organizácie využívať blockchainovú sieť Tezos. Cieľom je poskytnúť svojim inštitucionálnym klientom tokenizované aktíva na základe štandardu FA2.

Reč je o spoločnostiach Crypto Finance Group, InCore Bank a Inacta. InCore Bank by navyše XTZ poskytovala inštitucionálne stakingové, obchodné a fiduciárne služby. Stala by sa tak prvou miestnou bankou, ktorá zavedie takéto produkty.

Všetci traja spojili svoje sily práve v tejto záležitosti. Inacta vyvinula štandard tokenov DAR-1, ktorý umožňuje uzatváranie inteligentných zmlúv na blockchaine Tezos. Úlohou Crypto Finance Group a InCore Bank je priniesť tento produkt na trh.

Stijn Vander Straeten – generálny riaditeľ úložnej infraštruktúry v Crypto Finance Group – ocenil spoluprácu medzi týmito tromi inštitúciami. Dúfa, že tento krok bude prospešný pre celý finančný systém:

Táto práca spoločností Crypto Finance, InCore Bank a Inacta je hmatateľným príkladom toho, ako FA2 na serveri Tezos výrazne rozširuje potenciál tokenizácie. Spustenie týchto prípadov použitia Tezos pre finančný sektor robí z inovatívnych finančných produktov, ktoré sú v súlade s reťazcom, dnes realita.

Tezos je decentralizovaná, open source blockchainová sieť fungujúca na základe konsenzuálneho algoritmu proof-of-stake. Môže vykonávať transakcie typu peer-to-peer a slúžiť ako platforma na implementáciu inteligentných zmlúv.

Krátko po tom, čo tieto správy vyšli, pôvodný token projektu začal rásť a dosiahol najvyššiu úroveň za viac ako päť mesiacov – 4,40 dolára. Napriek miernemu ústupu je XTZ počas dňa stále v 10% zisku.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár