Trhová kapitalizácia realizovaná BTC dosiahla rekordnú úroveň 378 miliárd USD

od Martin Tkáč

Podľa údajov spoločnosti Glassnode realizovaná trhová kapitalizácia bitcoinu včera dosiahla rekordnú úroveň 378 miliárd dolárov.

Cap #Bitcoin $ BTC Realizovaný strop práve dosiahol ATH 378 768 190 9050,72 dolárov

Realized Market Cap meria veľkosť aktívnej trhovej kapitalizácie bitcoinov. Meranie ignoruje aktíva, ktoré sa už dlho nezmenili, ako napríklad spiace mince tvorcu bitcoinov Satoshi Nakamota, veľryby, stratené mince alebo dlhoročných hodlerov.

Na výpočet realizovanej trhovej kapitalizácie platformy na meranie údajov, ako je Glassnode, priraďujú minciam časové hodnoty. Ak sa minca naposledy pohybovala v roku 2018, keď cena bitcoinu bola 6 000 dolárov, táto minca má hodnotu 6 000 dolárov, nie dnešnú cenu.

Štandardnou mierou trhovej kapitalizácie je vynásobenie všetkých mincí v obehu aktuálnou cenou mincí. Podľa CoinGecko je celková trhová kapitalizácia bitcoinu v súčasnosti 880 miliárd dolárov.

Hodnotenie aktívneho trhu

Realizovaná trhová kapitalizácia poskytuje jasnejší odhad veľkosti „aktívneho“ trhu. Realizovaná trhová kapitalizácia Bitcoinu dosiahla svoje historické maximum, zatiaľ čo cena bitcoinu je stále ďaleko od maxima 64 800 dolárov, naznačuje to, že v bitcoine nikdy nebolo toľko „aktívnych“ peňazí.

Nárast realizovanej trhovej kapitalizácie sa zhoduje s tým, že bitcoin dosiahol 48 000 dolárov, čo je najvyššia cena od krachu trhu, ktorý sa začal v polovici mája. Bitcoin tento týždeň vzrástol o 9,5% a tento mesiac o 42,5%. Krátko po dosiahnutí 48 000 dolárov klesla vlajková kryptomena na 46 700 dolárov.

Ďalším znakom oživenia je nedávna náprava ťažkostí s ťažbou bitcoinov. Sieť bitcoínov v poslednom dvojtýždňovom posune sťažila ťažbu o 7,3%.

Oprava bola po dvoch mesiacoch poklesu druhou pozitívnou zmenou v rade. Poklesy nasledovali po zastavení čínskej ťažby bitcoinov, ktorá tiež zaznamenala pokles cien bitcoinov o viac ako polovicu. Dnešná rekordná úroveň trhovej kapitalizácie realizovanej v bitcoine ukazuje, že býky sa pokúšajú odraziť cenu mince.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár