Trhová kapitalizácia kryptomien presiahla 3 bilióny dolárov!

od Martin Tkáč

Celková trhová kapitalizácia kryptomien sa v pondelok ráno zvýšila o 3,1 %. Dosiahla tak rekordnú úroveň vyše 3 biliónov USD.

Celková trhová kapitalizácia sa za posledných sedem dní zvýšila o 8,4 % a medzimesačne o 25,5 %. Ešte k 1. januáru to bolo len 775 miliárd dolárov, čo znamená, že od začiatku roka 2021 získalo neuveriteľných 284 %.

Celková #crypto trhová kapitalizácia práve dosiahla 3 bilióny miest !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!…. !

Štvrtina trhu so zlatom

Trhy s kryptomenami sú v súčasnosti podľa trhovej kapitalizácie väčšie ako najväčšia spoločnosť na svete, Microsoft. Podľa Companiesmarketcap má softvérový gigant Bill Gates hodnotu 2,5 bilióna dolárov. Digitálne aktíva čoraz viac prenasledujú aj trhovú kapitalizáciu zlata, ktorá v súčasnosti predstavuje približne 11,5 bilióna dolárov.

Kapitalizácia samotného bitcoinu je v súčasnosti 1,12 bilióna dolárov a jeho dominancia nad altcoinmi je 41,3 %. To je zhruba rovnaké ako Tesla, ale o niečo menej ako trhová kapitalizácia striebra, ktorá je 1,36 bilióna dolárov.

Trhová kapitalizácia ETH je zase 560 miliárd dolárov. To znamená, že druhá najväčšia kryptomena už predbehla investičného giganta JPMorgan Chase (496 miliárd dolárov). Treťou najväčšou kryptomenou podľa trhovej kapitalizácie je Binance Coin s kapitalizáciou 107 miliárd.

Podľa spoločnosti Coingecko je 24-hodinový objem obchodovania 138 miliárd dolárov. Táto suma zodpovedá trhovej kapitalizácii z marca 2019.

XRP je najlepšia z prvej desiatky kryptomien za posledný čas. Coin si v priebehu 24 hodín pripísal takmer 10 %, vďaka čomu sa jeho cena zvýšila na 1,27 USD. Napriek tomu ripple naďalej stráca svoju pozíciu v rebríčku a momentálne je na siedmom mieste hneď za cardano (ADA).

Skvelú prácu odviedol aj lavínový projekt (AVAX). Kryptomena za posledných 24 hodín získala 13 % a dosiahla nový historický rekord nad 95 USD.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár