Trhová kapitalizácia kryptomien opäť prekročila 2 miliardy dolárov

od Martin Tkáč

Celková trhová kapitalizácia všetkých kryptomien prekročila dôležitú úroveň. Celkom to bolo viac ako 2 bilióny dolárov. Podarilo sa to prvý krát od mája, čo možno považovať za ďalšie potvrdenie toho, že sa trh začína opäť zazelenávať.

Trh s kryptomenami Cap

Celková trhová kapitalizácia kryptomeny dosiahla 2,007 bilióna dolárov. Teraz sa opäť dostala pod túto úroveň. Stojí však za zmienku, že prvýkrát od mája tohto roku sa celková trhová kapitalizácia kryptomien vrátila na spomínanú úroveň 2 bilióny dolárov.

Pripomeňme, že 12. mája dosiahla celková kapitalizácia trhu s kryptomenami rekordnú úroveň 2 555 biliónov dolárov.

Dominancia bitcoinu

Dominancia bitcoinu sa v súčasnosti pohybuje okolo 43,4%, zatiaľ čo ETH zaberá 18,8% z celkového trhu s kryptomenami. Opäť údaje spred niekoľkých mesiacov: 1. januára tohto roku bola dominancia bitcoinu 71%a ETH sa pohyboval okolo 10%. Za posledných sedem dní cena bitcoinu stúpla o 16%, zatiaľ čo ETH sa zvýšil zhruba o 18%.

Je príznačné, že cena ETH sa zvýšila viac. Dôvodom boli technologické zmeny, ktoré boli nakoniec zavedené. Investori chceli kúpiť ETH, pretože dlho očakávaná londýnska aktualizácia bola konečne spustená. Je to dôležitá súčasť Ethereum 2.0, plánovanej novej verzie Ethereum. Tento sa má vyznačovať oveľa vyššou šírkou pásma siete. Okrem toho čoskoro urobí ťažbu ETH na základe Proof-of-Stake (PoS), tj. Iného, ​​zelenšieho algoritmu.

Cena ETH už pred londýnskou aktualizáciou prudko rástla. Výsledkom je, že dnes musíte za 1 ETH zaplatiť 3 123 dolárov. Za 1 BTC na burzách s kryptomenami zaplatíte zhruba 45 000 USD. Obe kryptomeny padli na 24-hodinovej škále: ETH o 1,89%, BTC o 1,83%.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár