Trhová kapitalizácia kryptomien na novom ATH

od Martin Tkáč

Trh s kryptomenami práve prešiel novým ATH, pokiaľ ide o kapitalizáciu. Kombinovaná hodnota všetkých digitálnych mien a tokenov dosiahla viac ako 2,5 bilióna dolárov.

Kapitalizácia trhu s kryptomenami

Keďže bitcoin a ďalšie kryptomeny opäť rástli, trhová kapitalizácia prerazila 2,5 bilióna dolárov. Na takom strope bola naposledy v máji tohto roku.

Čo ďalej s kurzom BTC? Čoraz viac analytikov sa domnieva, že cena 1 bitcoinu bude tento rok 100 000 dolárov. Hlavný investičný stratég spoločnosti Bloomberg Mike McGlone verí, že prvá kryptomena má pred sebou priamu cestu k 100 000 dolárom.

Kamil Gancarz z kryptografického ústavu je zase toho názoru, že aj takýto kurz možno považovať za nízky stupeň. Podľa jeho názoru bude sadzba BTC v tomto cykle v konečnom dôsledku predstavovať viac ako 100 000 USD. To nevylučuje ATH okolo 300 000 dolárov.

Ethereum ako nový sprievodca stádom?

Pozitívnym prekvapením je aj ethereum. V poslednej dobe udáva smer na trhu. Začal stúpať ešte pred BTC, čo možno považovať za veľmi optimistický signál. Spomínaný McGlone očakáva, že zdražovanie etherea bude pokračovať najmenej na 5 000 dolárov.

Celý dnešný rozmach kryptomien je poháňaný niekoľkými faktormi. Ide jednak o tlač fiat mien, vďaka čomu investori hľadajú tzv bezpečné raje počas inflačnej krízy (pre niektorých sú to aj BTC), ale aj novou módou NFT, ktoré sú najčastejšie vydávané na báze Ethereum.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár