Trhová kapitalizácia Bitcoinu prekonala hodnotu troch najväčších bánk na svete

od Martin Tkáč

Trhová kapitalizácia Bitcoinu prekonala trhovú kapitalizáciu troch najväčších bánk na svete, rovnako ako aj kombinovanú hodnotu VISA a MasterCard.

Keď hodnota najväčšej kryptomeny na svete prekročila hranicu 60 000 dolárov, kryptomenoví nadšenci po celom svete skákali od radosti, pretože primárne digitálne aktívum sa po väčšine predchádzajúcich dní obchodovalo do strany.

Dostupné informácie však ukázali, že cena Bitcoinu nielenže dokázala prekročiť túto úroveň, ale hodnota jeho trhovej kapitalizácie prekonala trhovú hodnotu troch najväčších bánk na svete.

Podľa týchto údajov bola trhová kapitalizácia Bitcoinu väčšia ako trhová kapitalizácia JPMorgan, Bank of America a The Industrial and Commercial Bank of China.

Trhová kapitalizácia BTC mala hodnotu zhruba 1,15 bilióna dolárov, zatiaľ čo kombinácia týchto troch bánk dohromady činila „len“ 1,08 bilióna dolárov.

Najväčšie platobné siete na svete VISA a MasterCard nemali taktiež takú trhovú kapitalizáciu ako Bitcoin. Dokopy mali hodnotu 871 miliárd dolárov, čo je už výraznejšie ďalej od hodnoty digitálneho zlata.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár