Trhová kapitalizácia bitcoinov prekonala Teslu a Facebook!

od Martin Tkáč

Odraz bitcoinu v posledných dňoch posilnil jeho trhovú kapitalizáciu a prekonal kľúčových hráčov v tradičnom finančnom sektore. Trhová kapitalizácia BTC je v súčasnosti hodnotená na 1 bilión dolárov! Trhová kapitalizácia bitcoinov prekonáva Facebook a Tesla

Súťaž so striebrom

Po prelomení bariéry trhového stropu 1 bilióna dolárov sú aktíva prvej kryptomeny teraz hodnotené vyššie ako gigant sociálnych médií Facebook s kapitalizáciou 928 miliárd dolárov. Trhová kapitalizácia bitcoinov je tiež vyššia ako známy výrobca elektrických vozidiel Tesla. Spoločnosť Elona Muska mala v čase písania tohto článku hodnotu 795 miliárd dolárov.

Zlato je na prvom mieste s trhovým stropom 11 biliónov dolárov. Stojí však za zmienku, že ak hodnota bitcoinu bude naďalej rásť ako predtým, BTC má veľkú šancu poraziť striebro, ktorého trhový strop je 1,27 bilióna dolárov. Kryptomeny a drahé kovy sú už dlho skladané dohromady, čo potvrdzuje, že digitálne mince sú dokonalým uchovávateľom hodnoty.

Samozrejme, napriek tomu, že bitcoin je klasifikovaný ako iná trieda aktív ako striebro alebo zlato, kryptomena stále získava na obľube a priťahuje nových hráčov z tradičného sektora. Po dočasnej korekcii začiatkom tohto mesiaca kvôli oznámeniu ďalších zákazov v Číne však prvá kryptomena rýchlo prerazila hranicu 50 000 dolárov a naďalej smeruje „to the Moon“ s trhovou kapitalizáciou 1 bilión dolárov.

K odrazu došlo potom, čo obavy z regulácie opadli, pretože ministerka financií USA Janet Yellenová a predseda SEC Gary Gensler oznámili, že neplánujú obmedziť obchodovanie s kryptomenami.
BTC zároveň zdôraznil svoj odpor voči ďalšej čínskej represii. Rast hodnoty bitcoinu sa zhodoval s Facebookom, pretože Facebook analyzuje straty po šesťhodinovom páde predchádzajúceho týždňa. V dôsledku toho akcie klesli najmenej o 6%. Napriek tomu, že tradičné akcie majú oproti bitcoinu stále značnú výhodu, kryptomena sa stále viac stáva ideálnym investičným nástrojom.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár