Trh s kryptomenami podľahne „ťažkej“ regulácii – CEO BINANCE

od Martin Tkáč

Generálny riaditeľ spoločnosti Binance Changpeng Zhao údajne očakáva, že trh s kryptomenami bude zasiahnutý „ťažkou“ reguláciou.

Generálny riaditeľ Binance: Čakáme na „prísne“ predpisy

Vo svojom prejave na virtuálnom samite REDeFiNE ZAJTRA 2021 Changpeng Zhao uviedol, že Binance môže zmeniť svoju povahu. Bude to reakcia na nové nariadenia.

V poslednej dobe došlo k väčšej regulačnej kontrole. Je zrejmé, že možno očakávať silnú reguláciu. Binance má v úmysle prejsť od technologického startupu k firme poskytujúcej finančné služby. Zintenzívňujeme úsilie v oblasti dodržiavania predpisov, vrátane najímania bývalých regulačných orgánov, uviedol CZ.

 

Dodal, že „doteraz komunikácia s regulačnými orgánmi nebola našou silnou stránkou“.

V skutočnosti už v roku 2019 americkí úradníci zakázali Binance pôsobiť v krajine, to všetko z regulačných dôvodov. Spoločnosť Binance spolu s ďalšími investormi preto založila spoločnosť Binance.US, nezávislú burzu kryptomien, ktorá sa zaregistrovala v USA pre vymáhanie finančných trestných činov. To všetko v súlade s americkými zákonmi a nariadeniami.

Nedávno však na burzu varovali kancelárie z Veľkej Británie a Poľska. CZ sa však týmito problémami neodradí.

Vidím obrovský potenciál rastu v Ázii a juhovýchodnej Ázii. Afrika je tiež prázdnym štítom, pokiaľ ide o rozvoj. Máme rôzne stratégie pre rôzne miesta, uviedol na poslednej konferencii.

Poukázal na „hry, DeFi, NFT“.

Je v tom veľký potenciál. Som si istý, že existujú oblasti, ktoré sme neskúmali, na hranici veľkého rozvoja, dodal.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár