Kryptopeňaženka Trezor One

od Martin Tkáč

Trezor One má jednoduchý dizajna podporuje viac ako 1000 kryptomien a tokenov. Trezor môžete tiež využiť na bezpečnú správu vašich hesiel do online služieb. Dokáže tiež vygenerovať prijímaciu adresu v podobe QR kódu alebo umožňuje dvojfaktorové overenie.

Obsah

 

Ako peňaženka funguje?

Trezor One zašifruje privátne kľúče ku kryptomenám a keďže zariadenie nieje stále pripojené k sieti, nieje možné ho hacknúť. Jedná sa teda o najbezpečnejšie uloženie kryptomien. Transakcie sa potvrdzujú na zariadení potvrdením až 9 miestneho PIN kódu ktorý si pozná len užívateľ.

Na zadanie správneho PIN kódu máme 16 pokusov a potom sa zariadenie zablokuje. V prípade straty zariadenia alebo zablokovania zadaním nesprávneho PIN kódu je možné zariadenie obnoviť pomocov seedu v novej hardware peňaženke.

Zablokovanie, strata alebo zničenie

V prípade, že peňaženku zablokujeme stratíme alebo poškodíme, stačí zakúpiť nový model Trezor One a obnoviť predchádzajúcu peňaženku pomocou obnovovacej sekvencie 12, 18 alebo 24 slov, ktorú nám peňaženka ukáže pri jej spustení. Tieto slová je potrebné uchovať práve pre tento prípad.

Podporované kryptomeny

Trezor One podporuje najvýznamnejšie kryptomeny ako Bitcoin, Litecoin, Dash a mnoho ďalších, ktoré nájdete na stránkach výrobku.

Správa kryptomena prebieha prostredníctvom aplikácie „Trezor wallet“, ktorú si stiahnete z oficiálnych stránok výrobcu. Akonáhle si zaobstaráme Trezor One, stránky výrobcu nás prehľadne prevedú prvotným spustením a inštaláciou, čo je veľmi jednoduché.

Aplikácia Trezor wallet

Kryptomeny spravujeme pomocou aplikácie Trezor wallet, ktorú stiahneme na stránkach výrobku. Niektoré kryptomeny spravujeme pomocou extrerných internetových rozhraní. Aj v prípade externého rozhrania nestrácame bezpečie lebo súkromné klúče stále ostávajú v trezore.

Trezor ako správca hesiel

Oproti konkurencii napríklad peňaženke Ledger, možeme Trezor používať aj ako správcu hesiel.

Trezor odporúčame všetkým, ktorý majú radi svoje heslá v bezpečí.

Čo nájdeme v balení Trezor One?

Pri kúpe Trezoru One nájdete v obale:

  • Hardvérovú peňaženku
  • kábel USB na nabíjanie alebo pripojenie k počítaču
  • manuál
  • 2 x kartu za zapísanie seedu

k peňaženke si viete prikúpiť aj rôzne príslušenstvo ako kožené púzdro alebo farebné silikónové obaly.

zdroj: trezor.io, pixabay.com, koláž oKrypte

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár