Tretia najväčšia veľryba nakupuje 456 BTC. Bitcoin pokračuje v miernom poklese

Nový rok sa ešte len začal a veľryby už dávajú o sebe vedieť. Tretia najväčšia BTC adresa práve kúpila ďalších 456 bitcoinov za priemernú cenu 46 363 dolárov za coin. Celková suma finančných prostriedkov vynaložených na transakciu je 21 miliónov dolárov. Zdá sa, že veľryby vstupujú do nového roka a hneď po poklese ceny sa chopia príležitosti.

od Martin Tkáč

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Táto transakcia prebehla dnes, 4. januára, no nie je to prvá stopa po aktivite tohto používateľa v tomto roku. Majiteľ tejto adresy už 55 minút po polnoci 1. januára kúpil 6 bitcoinov. V súčasnosti veľryba vlastní 120 845,57 BTC v hodnote viac ako 5,6 miliardy dolárov.

Všetko nasvedčuje tomu, že táto osoba (alebo skupina ľudí) využíva ďalšiu veľkú nerovnováhu cien kryptomien.

BTC a altcoiny klesajú

Hlavná kryptomena však začína rok poklesmi. V súčasnosti musíte za 1 bitcoin zaplatiť 46 442,24 USD. Ide o mierny pokles o 1,11 % na 24-hodinovej báze, cez týždeň je však cena nižšia o 5,8 %. Aktuálna situácia tiež znamená, že dominancia BTC klesla pod 40 %.

Altcoiny s vyššou kapitalizáciou tiež vo väčšine prípadov v poslednom čase nevykazujú žiadne výrazné zvýšenie cien. Pozrime sa napríklad na ethereum. Minulý týždeň cena druhej kryptomeny prekročila 4000 dolárov, no jej hodnota začala postupne klesať. V súčasnosti je pod 3 800 $, po ďalšom 1% poklese za 24 hodín.

Zdá sa, že korekcia sa týka aj iných alternatív: Binance Coin (-2,5 %), Solana (-2,5 %), Cardano (-2,2 %), Ripple (-1 %), Luna (-4,5 %), Avalanche (- 5,5 %), Dogecoin (-1 %), Shiba Inu (-2,5 %) a MATIC (-2 %).

Z prvej desiatky kryptomien však môžeme rozlíšiť jednu výnimku – Polkadot. Kryptomena nedávno zaznamenala nárast o 2 %.

Majk Spirit NFT

PlanB skúma náladu komunity

Napriek niekoľkomesačným poklesom zostáva kryptomenová komunita v otázke ďalšieho osudu BTC pokojná. Dokonalým príkladom je, samozrejme to, že veľryby pravidelne nakupujú väčšie množstvá bitcoinov pri každej príležitosti, ktorá sa môže naskytnúť.

Z prostredia známy analytik PlanB, ktorý bol tvorcom slávneho modelu Stock2Flow, vytvoril prieskum, ktorým chcel preskúmať sentiment investorov. Z odpovedí vyplýva, že takmer 50 % komunity stále počíta s rastom. Väčšina ľudí v prieskume verí, že do konca roku 2022 bude BTC smerovať k a nad 100 000 $

Viac sme o tom písali TU.

zdroj: cointelegraph.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár