Tretia najväčšia veľryba kúpila BTC za 99 miliónov dolárov

od Martin Tkáč

Po sérii posledných týždňov sa bitcoinový nájazd zastavil, aspoň zatiaľ. Teraz prichádzajú veľryby. Jeden z nich odštartoval skutočnú masovú akumuláciu.

Po tom, čo kryptomena klesla pod úroveň psychologickej podpory 60 000 dolárov, tretia najväčšia BTC veľryba kúpila ďalších 1 647 BTC. Tieto mince majú hodnotu takmer 100 miliónov dolárov. Za posledných päť dní pridala veľryba do svojho portfólia celkovo 2 977 BTC.

Kúpa na základe dedičstva

Bitcoin za posledný týždeň stratil takmer 11 % svojej hodnoty. Napriek tomu zostáva kryptomena pre investorov lukratívnou možnosťou. Táto veľryba bola nedávno dosť aktívna a reagovala na pokles cien. V posledných týždňoch sa dokonca pustil do nákupného ošiaľu. Keď sa však BTC blížil k svojmu vrcholu, zmenil názor a predal 1 500 BTC. Niektorí navrhli, že ide o klasické správanie býčieho trhu.

Na druhej strane najnovšie údaje ukázali výrazný nárast záujmu investorov, čo sa zhodovalo s poklesom cien. Okrem niekoľkých variácií hráči na trhu svoje mince neutrácali. Všeobecná nálada na trhu je momentálne „príliš živá“.

Aj keď cena bitcoinu od májovej korekcie výrazne vzrástla, mince zostali v peňaženkách investorov.

📉 #Pokles na 60,6 000 $ je najnižší #Bitcoin, ktorý bol zhodnotený za deväť dní. Pokles -7 % za posledných 24 hodín sa stretol s rastúcim záujmom obchodníkov o #buythedip. Typicky bude potrebný trochu strachu z davu, aby sa ceny úplne odrazili.

Zvyčajne dochádza k veľkému skoku v cenách, keď sa zvyšuje akumulácia od dlhodobých hráčov. Uvidíme, či tento nový trend rastu kupujúcich dokáže zastaviť hlbšiu korekciu a potiahnuť BTC na sever.

Peňaženka sa aktivovala po rokoch nečinnosti

Nedávno bola oživená peňaženka veľrýb z éry Satoshiho, ktorá obsahovala 150 miliónov dolárov v BTC. Osem rokov bola nečinný. Keď sa v roku 2013 uskutočnila posledná transakcia na túto adresu, držiteľ peňaženky mal v BTC približne 294 000 dolárov.

Dnes sa po 8 rokoch nečinnosti záhadne aktivovala #bitcoinová peňaženka so 150 miliónmi dolárov.
Zhodou okolností je to presná suma úrokov, ktorú #Evergrande dlhuje.

Vďaka dynamickému rastu hodnoty BTC v tomto roku sa portfólio vyšplhalo do nových výšin. Je zaujímavé, že posledná transakcia bola zaznamenaná v ten istý deň, keď bitcoin dosiahol nový ATH vo výške 69 000 USD. Komunita teda začala špekulovať, že peňaženka môže patriť záhadnému tvorcovi bitcoinov, Satoshi Nakamotovi.

Počas obdobia nečinnosti táto peňaženka niekoľkokrát získala malé množstvo BTC. Išlo však o zanedbateľné množstvá.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár