Tretia najväčšia veľryba BTC uskutočnila nákupy za 37 miliónov dolárov

od Martin Tkáč

Jedna z najväčších veľrýb BTC opäť získala chuť na akumuláciu nákupom základnej kryptomeny v hodnote viac ako 37 miliónov dolárov. Táto situácia nastáva po niekoľkých týždňoch nezvyčajného ticha.

Ďalšie nákupy tretej najväčšej veľryby

Na nakupovanie dnes upozornil analytik CryptoQuant s pseudonymom VentureFounder na Twitteri. Ako naznačuje adresa spojená s touto veľrybou, kúpila 596 bitcoinov za priemernú cenu 62 934 dolárov. To znamená, že celkovo minulo niečo vyše 37,5 milióna dolárov.

Veľryba veľryba, pozri, kto sa rozhodol vrátiť:

Tretia najväčšia #Bitcoinová peňaženka veľrýb dnes kúpila 596 #BTC za 62,9 000 $ za celkovú sumu 37,5 miliardy USD.

Po predaji veľkého množstva BTC za 50 – 55 000 $ bola táto #veľryba pokojná od nárastu z 57 000 $ na 66 000 $ a konečne tu pridala ďalšie.

Návrat po dlhšej prestávke

Zaujímavosťou je, že tento nákup prebieha po niekoľkých týždňoch nečinnosti. Predtým veľryba uskutočnila množstvo nákupov a predajov v súlade s pohybmi cien BTC.

Napríklad, keď kryptomena vyletela nad 60 000 dolárov, predala významný podiel. Potom začal znova hromadiť mince, keď aktívum v nasledujúcich mesiacoch stratilo polovicu svojej hodnoty.

Začiatkom tohto mesiaca tiež predal niektoré bitcoiny za 56 000 dolárov, len aby ich o deň neskôr kúpil späť za vyššiu cenu.

Stojí za zmienku, že súčasnú rally, v ktorej BTC vzrástol zo 40 000 $ koncom septembra na nových ATH 67 000 $ koncom septembra, poháňali najmä bigbíti, ktorí robili masívne nákupy. Aspoň to ukazujú údaje o reťazci.

Táto rally bola riadená nákupom veľrýb, nie krátkym stláčaním.

Masívne $ BTC nákupné trhové príkazy na derivátových burzách nepochádzajú z krátkych likvidácií.

To znamená:
1/ Zatiaľ nie sú zlikvidované žiadne veľké krátke pozície
2 / Veľryby od prepadu vrhli dlhé pozície

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár