Tretia najväčšia veľryba BTC nakupuje bitcoiny v hodnote 24 miliónov USD

od Martin Tkáč

Záhadná veľryba BTC, ktorá v poslednej dobe často posiela na Coinbase množstvo mincí, zmenila svoju stratégiu. Údaje z reťazca ukazujú, že vo štvrtok a v piatok nazhromaždil viac ako 500 bitcoinov.

Veľryba opäť nakupuje

Na stránkach nášho sme už písali o správaní tejto konkrétnej veľryby ktorej bitcoinová adresa končí – WKDfH. Údaje napríklad ukázali, že v apríli predal svoje mince v blízkosti historického rekordu asi 60 000 dolárov.

O niekoľko mesiacov neskôr použil zostup pod 40 000 dolárov na nákup ďalších mincí. Stalo sa to potom, čo sa na trh dostal veľký FUD, vyvolaný Elonom Muskom, Čínou a bitcoin v jednom bode kryl viac ako 50% zo svojich maxím.

Koncom júla začala veľryba opäť prevádzať značné množstvo svojich BTC späť na Coinbase. To isté sa stalo niekoľkokrát v auguste.

V skutočnosti na tejto adrese nie sú žiadne príjmy z bitcoinov od 21. júla, deň po poslednom krachu, kde majetok klesol pod 30 000 dolárov.

Teraz sa to však opäť začalo hromadiť, čo si všimol jeden z analytikov CryptoQuant pomocou twitterovej prezývky VentureFounder.

Tretia najväčšia peňaženka #BTC pre veľryby práve pridala ďalších 466 #bitcoinov za 47,4 tisíc dolárov (v hodnote 22 miliónov dolárov) po včerajšom nákupe 38 BTC. Jedná sa o druhý nákup po predajnej horúčke 7 500 BTC za posledných 28 dní, z ktorých väčšinu kúpil za 30 000 dolárov

Poznamenal, že 27. augusta táto peňaženka veľrýb nakúpila 466 bitcoinov za cenu 47 400 dolárov. Deň predtým došlo aj k oveľa skromnejšiemu nákupu 38 BTC. Celkovo má týchto 504 mincí v dnešných cenách celkovú hodnotu asi 24 miliónov dolárov. Stojí za zmienku, že oba prevody na adresu veľryby pochádzali z peňaženky Coinbase.

Aktualizácia ceny BTC

Ako zdôraznil VentureFounder, táto konkrétna adresa použila krátkodobé maximá a minimá na predaj alebo nákup kryptomeny. Preto bude zaujímavé sledovať, ako sa cena BTC zachová v nasledujúcich týždňoch.

V súčasnosti sa bitcoin pohybuje mierne nad 47 000 dolármi av  priebehu niekoľkých dní došlo k stiahnutiu 4 000 dolárov. V pondelok však minca dosiahla vrchol 50 000 dolárov. Aj napriek tomu je bitcoin v apríli stále o 27% pod ATH.

Napriek tomu je graf kryptomeny každoročne zelený. V roku 2021 to bolo zhruba 29 000 dolárov, čo znamená, že sa od 1. januára zvýšil o 62%.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár