Trend Micro varuje pred nebezpečenstvom pri vývoji Metaverse

Spoločnosť Trend Micro, ktorá sa zaoberá kybernetickou bezpečnosťou, vydala novú správu. Dozvedáme sa z nej, že Metaverse má veľa bezpečnostných dier, ktoré môžu v nasledujúcich troch až piatich rokoch priniesť nepríjemné výsledky.

od Simona

NEWSLETTER okrypte.sk

Trend Micro varuje pred Metaverse

Ako uvádza Trend Micro v správe, medzi hrozby pre sektor Metaverse patria:

  • bezpečnostné problémy NFT,
  • vývoj niečoho ako nový darkweb,
  • finančné podvody,
  • obavy o súkromie,
  • rozšírená realita,
  • rôzne sociálne inžinierstvo a útoky na tradičné informačné technológie.

V súvislosti s transakciou NFT spoločnosť napísala:

„Vlastníctvo NFT sa overuje pomocou blockchainov, vďaka čomu sú zraniteľné voči útokom na takéto blockchainy. NFT, ktoré sa spoliehajú na menšie blockchainy, môžu byť citlivé na útok Sybil (typ útoku na službu počítačovej siete, pri ktorom útočník podkopáva reputačný systém služby vytvorením veľkého počtu pseudonymných identít a používa ich na získanie neprimeraného dopadu).

 

Útočník potom získa kontrolu nad viac ako 50 % rovnocenných uzlov, ktoré overujú transakcie, a tak môže manipulovať s overením vlastníctva NFT. Napokon, priestor Metaverse nemusí rešpektovať vlastníctvo založené v NFT, pretože pre to neexistuje žiadny právny základ.“

Spoločnosť tiež verí, že zločinecké skupiny môžu byť priťahované do sveta Metaverse kvôli obrovskému počtu transakcií elektronického obchodu:

„V Metaverse pravdepodobne uvidíme viac aktivít pumpovania. Zločinci pridajú hodnotu digitálnym aktívam prostredníctvom falošných odporúčaní a investícií a potom ich predajú so ziskom.“

Dodajme, že teoreticky je ocenenie virtuálnej pôdy v Metaverse veľmi závislé od vnímania a môže byť náchylné na manipuláciu.

metaverse

Roky beztrestnosti

Nakoniec Trend Micro uvádza, že presadzovanie práva môže mať v prvých rokoch vývoja Metaverse problém kvôli vysokým nákladom na boj proti kriminalite v digitálnom svete a neefektívnemu chytaniu kyberzločincov. K tomu sa dodalo, že je ťažké určiť jurisdikciu hackerov. Čas potrebný na to, aby si služby vybudovali svoje znalosti o Metaverse, tiež znamená, že zločinci v kybernetickom svete budú niekoľko rokov beztrestní.

„Ak vás podvedú alebo okradnú, bude veľmi ťažké získať pomoc, podať sťažnosť alebo začať súdne konanie. Používateľ bude využívať aj decentralizované digitálne meny, čo situáciu ešte viac komplikuje,“ dodal.

Odborníci v správe preto vyzývajú na vývoj vhodných bezpečnostných modelov v očakávaní veľkého prílevu investícií do odvetvia Metaverse.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár