Transit Swap bol okradnutý o 21 miliónov dolárov v dôsledku chyby v kóde

Transit Swap bol okradnutý o 21 miliónov dolárov v dôsledku chyby v kóde

Transit Swap, decentralizovaný burzový agregátor (DEX) fungujúci na viacerých blockchainoch, stratil približne 21 miliónov dolárov v dôsledku hackerského útoku. Hacker využil internú chybu vo swapovej zmluve, vďaka ktorej si mohol vybrať nahromadené prostriedky. Po zverejnení sa Transit Swap ospravedlnil používateľom a oznámil, že prebiehajú pokusy vypátrať a získať ukradnuté prostriedky.

0 komentárov

Newsletter news

Útok na Transit Swap

„Je nám to ľúto,“ oznámil Transit Swap a povedal, že chyba v kóde umožnila hackerovi ukradnúť majetok v hodnote približne 21 miliónov dolárov. Blockchain výskumná firma Peckshield pripísala útok problémom s kompatibilitou.

Doteraz sa zistilo, že hacker už mohol ukradnúť kryptomeny zo známych búrz. Transit Swap sa zaviazal včas poskytnúť svojej komunite ďalšie podrobnosti a dodal, že „ďakujem za pochopenie a dôveru.“

O chvíľu hacker použil bota na obchodovanie s arbitrážou Ethereum (ETH). Toto malo využiť zraniteľnosť „zlého kódu“ na ukradnutie 1,101 ETH, čo má pri súčasných kurzoch hodnotu okolo 1,41 milióna dolárov.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár