Transakcia DOGE bez prístupu na internet

Transakcia DOGE bez prístupu na internet

0 komentárov

Podľa vývojára dogecoinov, Michiho Lumina sa tímu podarilo uskutočniť transakciu DOGE vzduchom pomocou protokolu s názvom „Radio Doge“.

Doge bez internetu

22. apríla 2022 bola rádiom úspešne dokončená prvá transakcia s dogecoinmi (DOGE) s pomocou globálnej satelitnej siete Starlink. Túto informáciu zverejnil v piatok na Twitteri vývojár projektu Michie Lumin.

Dogecoin však nie je prvou kryptomenou, ktorá sa posiela cez rádio. Predtým sa prevody BTC uskutočňovali bez prístupu na internet, a to vďaka konceptom ako mesh sieť, amatérske rádiové zariadenia a prenosné antény.

Rádio vs internet

Sam Patterson, bývalý COO OB1, niekedy v roku 2019 vysvetlil, že rádio je viac peer-to-peer ako P2P siete postavené na internete.

„Peer-to-peer siete vybudované na internete majú mimoriadnu príťažlivosť kvôli pocitu, že nemajú jediný bod zlyhania. Trochu mätúce, v skutočnosti sú postavené na viacerých počítačoch a spojeniach medzi nimi. To neplatí o obojsmerných rádiách. Skutočný peer to peer.“

Transakcia, ktorú poslal Michi Lumin a jeho kolegovia, bola vykonaná pomocou HF / LoRaWAN v spojení so satelitnou sieťou Starlink.

Jeden sympatizant meme coin komentoval tento míľnik takto:

zdroj: cintelegraph.com, freepik.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár