Trader Coin Signals podviedol investorov, prišli o 5 miliónov dolárov. Pôjde do väzenia na 3,5 roka

Trader Coin Signals podviedol investorov, prišli o 5 miliónov dolárov. Pôjde do väzenia na 3,5 roka

0 komentárov

Trader Coin Signals strávi nasledujúcich 3,5 roka vo väzení. Dôvod? Ide o trest za spustenie podvodu, ktorý od investorov vyzbieral viac ako 5 miliónov dolárov.

Coin Signal za mrežami

Ministerstvo spravodlivosti Spojených štátov amerických (DOJ) odsúdilo 25-ročného obchodníka z Rhode Island známeho ako Coin Signals na 42 mesiacov väzenia. Podviedol viac ako 170 ľudí za viac ako 5 miliónov dolárov.

Podľa oficiálnej tlačovej správy odsúdený Jeremy Spence získal finančné prostriedky od investorov prostredníctvom niekoľkých investičných programov, ktoré viedol od novembra 2017 do apríla 2019.

Vytvoril a spravoval niekoľko kryptomenových fondov, vrátane troch najväčších – Coin Signals Bitmex Fund, Coin Signals Alternative Fund a Coin Signals Long Term Fund. Spence tvrdil, že jeho investíciám sa darí dobre a generujú obrovské výnosy, čo prinútilo investorov, posielať mu kryptomeny ako BTC a ETH, aby obchodoval v ich mene.

V jednom momente Coin Signals dokonca zverejnil online chatovú správu, v ktorej klamal, že jeho obchodovanie s investorskými prostriedkami za posledný mesiac prinieslo návratnosť viac ako 148%. V dôsledku toho mu niektorí investori poslali ďalšie prostriedky.

Ministerstvo spravodlivosti však poznamenalo, že Spence klamal:

Spence získal viac ako 5 miliónov dolárov prostredníctvom falošných tvrdení, vrátane toho, že obchodovanie s kryptomenami bolo mimoriadne ziskové, hoci v skutočnosti bolo trvalo nerentabilné…

V skutočnosti počas toho istého obdobia Spence zaznamenal značnú čistú stratu na účtoch, kde obchodoval s finančnými prostriedkami investorov, poznamenalo ministerstvo spravodlivosti.

Na pokrytie čistých strát, ktoré utrpel pri obchodovaní s finančnými prostriedkami investorov, Spence vytvoril falošné zostatky na účtoch, aby pokračoval v zbieraní peňazí, a začal budovať finančnú pyramídu. Použil prostriedky od nových investorov na vyplatenie starých investorov a konal tak dlho, ako to bolo možné. Prostredníctvom svojho programu dokázal investorom rozdeliť aktíva v hodnote viac ako 2 milióny dolárov.

kryptosignály

Namiesto presného vykazovania obchodných strát, ktoré Spence utrpel, zostatky na účtoch falošne naznačovali investorom, že zarábajú peniaze. – dodal DOJ.

Spence priznáva vinu

Spencea zatkol v januári 2021 Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) a Komisia pre obchod s komoditnými futures (CFTC) proti nemu vzniesla samostatné občianske obvinenia. V novembri 2021 sa priznal.

Okrem 42-mesačného väzenia bude mať Spence tri roky policajného dohľadu a musí zaplatiť odškodné viac ako 2 milióny dolárov.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár