Toto ešte nie je dno bitcoinového koryta

Toto ešte nie je dno bitcoinového koryta

0 komentárov

Bitcoin je momentálne okolo 30 % svojho ATH vyneseného minulý mesiac. Podľa Petra Brandta však majetok ešte nepadol na dno. Generálny riaditeľ spoločnosti Factor LLC hovorí, že ešte nedošlo k panickému vzdávaniu sa veľkého objemu, a to historicky znamená dno v grafe.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Dosiahol bitcoin dno?

Ešte pred mesiacom vyzerala situácia na trhu veľmi optimisticky. To všetko kvôli množstvu pozitívnych správ zo všetkých smerov. Jednou z nich bola informácia, že Spojené štáty dali zelenú bitcoinovému ETF.

A hoci išlo o ETF založené na futures, tieto správy podnietili rally, ktorá vyvrcholila prekonaním predchádzajúceho rekordu všetkých čias a registráciou nového na 69 000 USD.

Priestor kryptomien je však veľmi volatilný. V priebehu dňa sa trend môže otočiť o 180 stupňov. Bitcoin namiesto toho, aby pokračoval v boome, obrátil svoju trajektóriu a zamieril na juh. Teraz, o necelých šesť týždňov neskôr, sa snaží udržať nad 46 000 $.

To znamená, že z rekordnej úrovne stratil už 33 % svojej hodnoty. Peter Brandt sa však domnieva, že nízky objem a absencia „panického odovzdania sa pri vysokom objeme“ môže znamenať, že BTC ešte nedosiahne dno.

Dôsledky objemu
Kľúčové dno v $ BTC nastalo s kapituláciou veľkého objemu paniky
To sa má zatiaľ???  stať
Myšlienky???

Nízke objemy

Ako ukazuje Brandtov graf, objemy boli veľmi nízke. Aj počas masívnej havárie spred dvoch týždňov. Historicky objemy počas poklesov BTC prudko rástli. Neskôr sa ukázalo, že išlo o lokálne minimá.

Tu sa oplatí pozrieť si príklad z roku 2020. V marci, keď bola pandémia oficiálne ohlásená, bitcoin klesol o viac ako 50 %. Celkový spotový objem obchodovania potom dosiahol novú úroveň ATH a BTC už nikdy neklesol na tieto úrovne.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár