TOP 3 krypto predpovede na december 2022

Do konca roka zostáva už len mesiac. Trh s kryptomenami naďalej udržuje investorov a obchodníkov v šoku z jeho náhlych pohybov.

od Simona

Newsletter news

November bol pre globálny trh s kryptomenami mesiacom veľkých zmien. Naproti tomu pád FTX spôsobil, že skeptici a nadšenci kryptomien zostali v zmätku ohľadom budúcnosti tohto sektora. Predstavujeme TOP 3 veľké predpovede pre kryptotrh na december 2022.

Globálna kapitalizácia trhu s kryptomenami dokonca klesla na úroveň 730 miliónov USD. Podarilo sa jej však jemne odraziť od niekoľkomesačných miním, ktoré sa objavili v novembri. Za posledný mesiac sa Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) a väčšina altcoinov ponorili na nové minimá po páde FTX.

Krátkodobé zisky však stále lákajú investorov k návratu na trh. Priaznivci kryptomeny veria, že BTC a altcoiny zažili veľké výpredaje na Black Friday.

Napriek tomu väčšia volatilita trhu a prudké cenové výkyvy naďalej podkopávajú prognózy analytikov na svetlú budúcnosť. Okrem toho pretrvávali regulačné obavy v súvislosti s globálnym prostredím kryptomien, keď účastníci špekulovali o osude zakladateľa FTX Sama Bankmana-Frieda.

Tu je rebríček TOP 3 veľkých krypto predpovedí na december 2022.

TOP 3 veľké predpovede: Ceny kryptomien

Cena bitcoinu testovala niekoľkomesačné minimum okolo 15 000 dolárov. Stále je v dlhodobom medveďom trende. Mnohí analytici sú však toho názoru, že cena BTC už klesla na minimum. Analytik CryptoQuant povedal, že cena BTC neklesne pod úroveň 15 000 dolárov.

Okrem toho tento analytik tvrdil, že na grafe BTC sa čoskoro objaví death cross. Podľa jeho názoru je cena Bitcoinu blízko dna. Podľa tejto tézy, keď krátkodobá dominancia Bitcoinu UTXO klesne pod dlhodobú dominanciu, cena Bitcoinu vykáže výrazný nárast.

TOP 3 wielkie prognozy krypto - cena Bitcoina
Na základe svojej predpovede na indikátore UTXO Age Bands bitcoinu analytik uviedol, že čoskoro príde death cross. Navyše, makro dno ceny BTC s najväčšou pravdepodobnosťou bolo dosiahnuté.

Ďalší analytik prezývaný CryptoKaleo na Twitteri predpovedal, že cena Litecoinu (LTC) by mohla do konca tohto roka urobiť nejaké výbušné pohyby. Analytik povedal, že graf LTC/BTC mal už dávno zažiť solídny vzostupný trend.

Potom analytik povedal, že cena LTC funguje tak, že dlhodobo pomaly krváca dole a bokom. Nasledovať bude rýchla pumpa až na 0,02 BTC. Globálny trh s kryptomenami zostane medvedí.

Analytik RektCapital varuje obchodníkov s kryptomenami pred altcoinmi. Povedal, že veľa altcoinov zrejme mení staré supporty na nové rezistencie. RektCapital ďalej dodal, že kým altcoiny nebudú schopné získať späť tieto nedávno stratené úrovne, je lepšie byť opatrný.

Skončí SBF vo väzení?

Jedným z problémov, ktoré dominujú globálnemu trhu s kryptomenami, je prípad Sama Bankmana-Frieda (SBF) a jeho neúspešnej burzy FTX. Jeho krach viedol k väčším výpredajom na trhu. SBF a FTX ovplyvnili nielen globálnu kapitalizáciu kryptomien, ale aj predstavu, ktorú majú fanúšikovia tradičných financií o trhu s kryptomenami.

V kontexte obrovského skepticizmu okolo kryptomien mainstreamové médiá predpovedajú šance, že SBF skončí vo väzení. Článok z fortune.com zase tvrdí, že SBF by sa mohla vyhnúť väzeniu, pretože FTX je offshore spoločnosť so sídlom na Bahamách.

Keďže FTX nebola zameraná na Američanov, právnici môžu tvrdiť, že kroky jej vedenia sú mimo jurisdikcie USA. To znamená, že sú tiež mimo dosahu amerického ministerstva spravodlivosti a americkej SEC.

Ďalší právnik uviedol, že správanie SBF a obchodné praktiky FTX vykazovali znaky podvodu. Ako takému môže SBF čeliť trest a väzenie. Pri pohľade na Do Kwon a situáciu na Terra LUNA sa však zdá, že šéf FTX by mohol dostať poriadne tresty. Väzenie je však nepravdepodobné.

Animation Fall GIF by darkbean

TOP 3 veľké predpovede: Krypto regulácie na december

Tento rok skolabovali dva veľké kryptomenové projekty – Terra a FTX. Medzi regulačnými orgánmi to vyvolalo určité obavy. O nariadení hovoril Sir Jon Cunliffe, zástupca guvernéra Bank of England. Povedal, že po páde FTX môže sektor kryptomien potrebovať väčší dohľad.

Okrem toho belgický finančný regulátor nedávno povedal, že nepovažuje BTC a ETH za cenné papiere. Belgický úrad pre finančné služby a trhy (FSMA) poskytol vysvetlenie v nedávnej správe. Tam naznačil, že sektor kryptomien by mal byť v budúcnosti viac regulovaný.

Takže v neistom makroekonomickom prostredí môžu kryptomeny v budúcnosti čeliť viac bojom a regulácii. A tým sa rebríček TOP 3 krypto predpovedí na december 2022 uzatvára.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár