TOP 10 najdôležitejších tweetov v roku 2021

TOP 10 najdôležitejších tweetov v roku 2021

Twitter je nezvyčajné miesto v kybernetickom priestore kryptomien. Mnoho viac či menej vplyvných účastníkov kryptotrhu zdieľa svoje myšlienky, udalosti a analýzy. V tomto článku predstavujeme rebríček TOP 10 najdôležitejších tweetov uplynulého roka.

0 komentárov

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Za posledných 12 mesiacov sa bitcoin (BTC) dostal na horskú dráhu, nevymeniteľné tokeny (NFT) sa predávali za milióny dolárov a dogecoin (DOGE) dosiahol iracionálne ceny. A to je len špička ľadovca. Twitter sa samozrejme ocitol uprostred tohto diania. Ovplyvňovatelia, úrady, celebrity, spoločnosti a obchodníci na ňom uverejňovali všetky druhy obsahu súvisiaceho s odvetvím kryptomien.

Nasledujúci rebríček TOP 10 najdôležitejších tweetov v roku 2021 poskytuje subjektívny pohľad na niektoré z najdôležitejších príspevkov na Twitteri. Preto je nasledujúci zoznam špecifickou časovou kapsulou pre účastníkov trhu. Navyše pre niektorých, trochu vzdialených od tohto odvetvia, pôjde o súhrn a aktualizáciu pre budúcnosť trhu.

1. Bitcoin je zákonné platidlo

V septembri 2020 dostal Bitcoin úplne novú hodnosť. Prvýkrát v histórii sa stal legálnou formou platby, oficiálnou menou celej krajiny. 7. septembra 2021 sa Salvádor formálne stal BTC zákonným platidlom.

Neskôr prezident krajiny, Nayib Bukele, opakovane tweetoval o Bitcoine.

2. Regulácia kryptomien je v roku 2021 horúcou témou

Cynthia Lummis, senátorka Spojených štátov amerických, v roku 2021 opakovane dokázala, že podporuje kryptomenový priemysel plný diskusií o regulácii digitálnych aktív.

Jedným z príkladov boli jej kroky v boji proti nejasným reguláciám kryptomien.

3. Starosta Miami dodržal slovo

Francis Suarez, starosta Miami na Floride, zverejnil začiatkom roka 2021 tweet, v ktorom oznámil svoj zámer propagovať kryptomenu v meste. Počas roku 2021 sa Suarez ukázal ako obrovský podporovateľ adopcie kryptomien v Miami aj mimo neho.

Predniesol otvárací prejav konferencie Bitcoin 2021, ktorá sa konala v Miami. Okrem iných pohybov pri adopcii kryptomien tiež vyjadril svoj zámer dostávať BTC ako súčasť svojho ročného platu.

4. Bitcoinový kanál Michaela Saylora

Tento konkrétny tweet od generálneho riaditeľa a zakladateľa MicroStrategy Michaela Saylora možno nie je výnimočný, ale predstavuje vytrvalé myslenie jedného z najnovších fanúšikov Bitcoinu.

Michael Saylor v roku 2020 naskočil do vlaku s názvom „Bitcoin“, čím ukázal konzistentnosť a lásku k digitálnym aktívam počas celého roku 2021. Odvtedy MicroStrategy nazhromaždila obrovské množstvo BTC. Saylor vlastní aj veľkú súkromnú tašku bitcoinov.

Navyše Saylorov súkromný účet na Twitteri sa v podstate stal streamom BTC príspevkov.

5. Večný pesimizmus Petra Schiffa voči Bitcoinu

Nasledujúci tweet od Petra Schiffa, podporovateľa zlata, tiež sám o sebe nie je nijak zvlášť dôležitý. Predstavuje však Schiffovu večnú skepsu voči Bitcoinu. Toto je pozícia, pre ktorú je známy v celom odvetví kryptomien a pozícia, v ktorej pokračoval až do roku 2021.

Navyše je taký tvrdý, že ani jeho syn, vášnivý zástanca Bitcoinu nezmenil názor Schiffa staršieho.

6. Vplyv Elona Muska

Elon Musk opakovane tweetoval o kryptomenách a je známe, že upriamuje pozornosť sveta na Dogecoin (DOGE). Vo februári 2021 Tesla odhalila nákup bitcoinov za 1,5 miliardy dolárov. Tesla zároveň začala povoľovať BTC ako spôsob platby pre svoje autá.

O mesiace neskôr, v máji, Musk zverejnil grafiku vysvetľujúcu rozhodnutie Tesly zadržať BTC platby. Dôvodom bolo znepokojenie nad tým, že Bitcoin sťahuje príliš veľa energie na báze fosílnych palív. Potom okolo zverejnenia tohto tweetu cena bitcoinu prudko klesla.

7. Ak by bol dolár kryptomena

Veľká časť roku 2021 zahŕňala diskusiu o inflácii amerických dolárov. Šialené pretlačovanie peňazí v Spojených štátoch bolo pokusom zmierniť ekonomický dopad pandémie COVID-19.

Naproti tomu obrovské množstvo sietí v odvetví kryptomien umožňuje spravovanie aktív komunitou. V závislosti od projektu majú mnohí potenciál stanoviť maximálnu ponuku pre kryptomenové aktíva, ktoré budú uvedené do obehu. Preto tweet od spoluzakladateľa Gemini Camerona Winklevossa ukazuje, ako by vyzeral americký dolár, keby bol aktívom v kryptomenách.

8. Kryptopriemysel v časovom harmonograme prijatia

Môže byť ťažké určiť, kde sa nová technológia alebo odvetvie nachádza na časovom pláne prijatia. Zatiaľ čo zobrazenia sa môžu líšiť v závislosti od mnohých faktorov, tweet od špičkového analytika Willyho Woo z februára 2021 poskytol verejnosti jednu možnosť, porovnať Bitcoin k internetovému boomu.

9. Menej technického signálu prijatia (alebo špičkový cyklus?)

Rok 2021 bol plný početných výpovedí hlavných mainstreamových hráčov, ktorí sa v tej či onej forme angažovali v odvetví kryptomien. Slávna herečka Reese Witherspoon sa tento rok rozhodla vstúpiť do kryptosveta, pričom o tom informovala svet prostredníctvom tweetu.

Na konci posledného veľkého býčieho trhu z predchádzajúceho cyklu zverejnila speváčka Katy Perry koncom januára 2018 fotografiu nechtov namaľovaných logom kryptomeny. Bolo to veľmi blízko k vrcholu trhu.

10. Krypto aréna

Na poslednom mieste v rebríčku TOP 10 najdôležitejších tweetov v roku 2021 sú správy o novej crypto.com aréne. Prichádza čas, keď sa kryptomeny stali tak populárne, že hlavná športová aréna v USA, hala NBA Los Angeles Lakers, bola premenovaná na kryptomenovú arénu. Navyše v tom bude pokračovať ďalších 20 rokov.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár