Tony McLaughlin: digitálne peniaze sú menou budúcnosti

od Martin Tkáč

Tony McLaughlin, výkonný riaditeľ Citibank pre transakčné bankovníctvo verí, že digitálne peniaze budú novou formou meny. Vo svojom prejave na virtuálnom samite Finnovex dodal, že elektronické peniaze sa však naďalej významne vyvíjajú. Jednou z foriem, ktoré uvádza, sú kryptomeny.

Tony McLaughlin hovorí o budúcnosti peňazí

Podľa McLaughlina práve tokenizácia bude hrať dôležitú úlohu pri vytváraní nového formátu digitálnych peňazí. Počas prednášky identifikoval rôzne problémy týkajúce sa vládnej regulácie a majetkových zákonov.

McLaughlin ďalej poukázal na argument, že budovanie infraštruktúry finančných služieb založené na tokenoch je lepšie ako model bežného účtu.

„Svet tokenov je potenciálne programovateľnejší ako svet tradičnej uzavretej finančnej infraštruktúry“

Vo svojom prejave sa tiež dotkol skutočnosti, že tokenové infraštruktúry fungujú nepretržite, na rozdiel od „starých“ systémov.

„Tokenové infraštruktúry sú vždy zapnuté a tradičný finančný systém zjavne nie je. Systémy RTGS nie sú vždy zapnuté, systémy ACH nie vždy fungujú, ale systémy okamžitých platieb fungujú neustále, dlhopisové trhy, akciové trhy, menové trhy, peňažné trhy – tieto trhy nie sú podporované nepretržite, ale DLT áno“

McLaughlin tiež poznamenal, že tokeny sú „vo svojej podstate viacúčelové“, čo je ďalšia výhoda oproti súčasnej hlavnej finančnej matici. Podľa neho skutočnosť, že tokeny sú súčasťou sveta blockchainu, robí tokenizáciu „vynikajúcou základnou vrstvou pre reprezentáciu aktív“.

Výsledkom bolo, že vedúci transakčného bankovníctva Citibank vyzval zúčastnené strany v oblasti finančných služieb, aby zvážili prechod na tokenový systém. To má na trh priniesť tieto výhody ako programovateľnosť aktív a nepretržitá prevádzka.

Budúcnosť peňazí

Peniaze sa takmer neustále vyvíjajú. Historici stále argumentujú, či prvé mince vydávali vládcovia alebo starodávni obchodníci. Boli však razené zlatom alebo striebrom (často išlo o zliatinu oboch kovov). História však učí, že menou môže byť aj papier (starodávne bankovky z Číny alebo moderné peniaze), kúsky kože (mena obľúbená u stredovekých Slovanov) alebo cigarety (napr. Počas druhej svetovej vojny). Nie je teda prekvapením, že s pribúdajúcim internetom sú nové meny digitálne.

zdroj: pixabay.com, bitcoin.pl

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár