Tokijská univerzita bude učiť ľudí prostredníctvom Metaverse

od Simona

Projekt vznikol s cieľom vyriešiť problém nedostatku kvalifikovaného personálu, po ktorom sa zvyšuje dopyt na rýchlo rastúcom trhu s technológiami v Japonsku.

NEWSLETTER okrypte.sk

Univerzita Todai spúšťa kurz Metaverse

Tokijská univerzita, známa aj ako Todai, plánuje v roku 2022 spustiť sériu študijných programov vo virtuálnej realite.

Správa zverejnená miestnou spravodajskou stránkou The Asahi Shimbun, hovorí, že program bude prístupný každému, od stredných škôl až po dospelých. Z publikácie sa tiež dozvedáme, že vzdelávacie programy, ktoré univerzita ponúka, sa nebudú robiť cez vlastnú fakultu, ktorá ponúka tituly. Namiesto toho sa všetko bude robiť v mene iného inžinierskeho oddelenia.

Všetci ľudia, ktorí absolvujú kurzy Metaverse, získajú špeciálne certifikáty. Projekt Todai bol vytvorený s cieľom riešiť nedostatok kvalifikovaného personálu pracujúceho na „digitálnej transformácii“ a „špičkovej technológii“.

Zástupcovia univerzity upozorňujú, že štúdium na Metaverse ponúka špeciálnu príležitosť, vďaka ktorej sa „inžinierstvo a informatiku bude môcť učiť každý bez ohľadu na vek, pohlavie, sociálne postavenie a miesto bydliska“.

Kryptomeny a NFT neboli v správe spomenuté. Avšak vzhľadom na to, že sektor digitálnych aktív je často spájaný s Metaverse a môže sa pochváliť mnohými populárnymi značkami Metaverse, je pravdepodobné, že počas kurzu bude niekoľko kapitol o platformách založených na blockchaine.

Študenti stredných a vysokých škôl budú mať príležitosť dozvedieť sa o trhu s technológiami, ako aj o potenciálnych plánoch pre konkrétne odvetvia. Uľahčí im to hľadanie zamestnania v strojárstve, vede a iných príbuzných odboroch. Vysokoškoláci a pracujúci ľudia sa budú môcť rekvalifikovať alebo zvýšiť svoje zručnosti prostredníctvom súvisiacich online kurzov. Tie budú venované umelej inteligencii (AI), komunikačným technológiám novej generácie a podnikateľskému vzdelávaniu.

Predstavitelia Todai uviedli, že sa budú snažiť prilákať viac žien na štúdium technológie. Dôvodom je veľký deficit žien na strojárskom trhu. Tento jav bol identifikovaný ako jeden z problémov Japonska.

metaverse

Metaverse v Japonsku

V roku 2022 sektor Metaverse v Japonsku výrazne vzrástol. Pribúdajú prípady, kedy miestni ľudia nachádzajú zaujímavé spôsoby využitia tejto technológie.

25. júla Japan Today oznámila, že skupina z Fukuoky, známa ako JACFA, spustila virtuálnu miestnosť podpory na platforme SecondLife Metaverse. Skupina sa zameriava na pomoc ľuďom, ktorí zápasia s tým, čo je v Japonsku známe ako Hikkikomori. Vzťahuje sa na slobodných ľudí, ktorí vo všeobecnosti odmietajú opustiť svoje domovy.

V Japonsku je to veľký spoločenský problém. Virtuálna miestnosť v Metaverse bola vytvorená, aby umožnila ľuďom Hikkikomori získať počiatočnú pomoc bez tlaku stretnúť sa s nimi tvárou v tvár.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár