Tímom NFL bol zakázaný vstup do kryptomien a NFT

od Martin Tkáč

Ako uvádza The Athletic, Národná futbalová liga (NFL) oznámila, že jej tímy nebudú môcť podpisovať sponzorské zmluvy so spoločnosťami kryptomeny ani predávať značkové nevymeniteľné tokeny (NFT).

Podľa anonymného zdroja citovaného denníkom The Athletic:

Klubom je zakázané predávať alebo inak inzerovať konkrétne kryptomeny, počiatočné ponuky mincí, predaj iných kryptomien alebo akékoľvek iné súvisiace činnosti. To platí pre blockchain, digitálne aktíva alebo blockchainové spoločnosti, pokiaľ nie je popísané v týchto zásadách.

Aj keď mnoho ďalších líg a klubov prijalo NFT a ďalšie iniciatívy blockchainu, v prípade NFL vieme iba o jednom sponzorovi. Investičná spoločnosť Grayscale sponzoruje tím NY Giants a k dohode došlo ešte pred zavedením nových pravidiel.

Historicky bola NFL opatrná vo vzťahu k odvetviam ako hazardné hry a alkohol. Ako sa však v USA stávajú legálne športové stávky, toto sa mení. Možno to bol regulačný čierny mrak nad kryptomenami, podvodmi a bublinou NFT, ktorý mohol spôsobiť, že sa NFL obáva vstupu do tohto odvetvia.

Napriek tomu, vzhľadom na úspech spoločnosti Top Shot v NBA, partnerstva MLB s Candy a novej iniciatívy spoločnosti Topp v oblasti digitálnych obchodných kariet, ak sa NFL nedostane do vlaku dostatočne skoro, môže si nechať ujsť príležitosť.

NFL zamestnáva špecialistu na blockchain, NFT a kryptomeny

Pravdepodobne nie je náhoda, že liga v súčasnosti zamestnáva riaditeľa nových produktov. Na tejto pozícii sú potrebné znalosti „blockchainu, nevymeniteľných tokenov a kryptomien“, športových stávok a licencovania duševného vlastníctva. NFL bude pravdepodobne chcieť vytvoriť vlastnú digitálnu ponuku a jej najnovší krok je spôsob, ako sa dostať von zo súťaže.

Na druhej strane sú futbalisti veľmi aktívni v odvetví NFT. Jedným z prvých hráčov, ktorí spustili a predali NFT za státisíce dolárov, bol Rob Gronkowski. Tým sa ďalším športovcom otvoril priestor ísť v jeho šľapajach. Tom Brady napríklad uviedol na trh vlastnú platformu NFT pre celebrity. Asociácia hráčov ligy NFLPA podpísala s Fanatics zmluvu o výhradných licenčných právach na zberateľské predmety.

Pokiaľ ide o basketbal, NBA zriadila poradný výbor pre blockchain a WNBA sa nedávno pripojila k zoznamu najlepších výstrelov NFT.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár