Tím Monero blokuje prístup k blockchainu Ricarda Spagniho

od Martin Tkáč

Po zatknutí bývalého vedúceho vývojára spoločnosti Monero Riccarda Spagniho známeho ako Fluffypons inicioval hlavný vývojový tím spoločnosti Monero silné opatrenia pre prístup k blockchainu.

Zatknutie prebehlo minulý mesiac v Nashville, Tennessee. Spagni bol obvinený z podvodu v rokoch 2009-2011 v Južnej Afrike.

Aj keď to rozhodne nemá nič spoločné so sieťou Monero, vývojári stále prijímajú preventívne opatrenia. Na túto správu reagoval ako prvý vývojár Monero Jeremie Dubois-Lacoste alebo binaryFate. V sérii tweetov v utorok 3. augusta binaryFate poznamenal:

Vzhľadom na to, že @fluffypony je offline a vo väzbe, hlavný tím spoločnosti Monero odstránil všetky svoje správcovské povolenia a povolenia na zápis do úložísk Monero. Tiež som práve previedol 5577 XMR zo všeobecného fondu do inej peňaženky, ktorá nie je prístupná. Vnímam to ako predbežné opatrenie. V každom prípade medzitým budem sám zodpovedný za zhoršenie bezpečnostných problémov vyplývajúcich zo súčasnej situácie.

Tvorca Monera výslovne uviedol dôvody odstránenia prístupu. Verí, že úrady môžu na Fluffyponyho vyvíjať tlak, keď je vo väzbe. Existuje preto obava, že im môže prezradiť dôležité detaily o projekte.
Americké regulačné orgány hľadajú spôsoby, ako sa dostať do siete Monero zameranej na ochranu osobných údajov. Veria, že kryptomena XMR je základom nezákonných transakcií a môže poškodiť národnú bezpečnosť krajiny.

Fluffypons to nazýva nedorozumenie

Riccardo Spagni kontaktoval komunitu Monero prostredníctvom Twitteru svojej manželky Saskie Pagni. V správe od Fluffypony čítame:

Žiaľ, kvôli nedorozumeniu ohľadom stanovenia termínov súdov v starej veci, ktorú sa od roku 2011 snažím neustále riešiť. Bol som zatknutý za pohŕdanie súdom a v súčasnosti čakám na vydanie. Dúfam, že v krátkom čase objasním toto nedorozumenie. Moje obchodné záležitosti budú medzitým pokračovať pod vedením mojich partnerov.

Jeho právnici tiež potvrdili, že k zatknutiu došlo kvôli tomu, že sa Spagni nedostavil na súd v stanovených termínoch. Uviedol tiež, že dôvodom, prečo sa nedostavili včas, bola pandémia COVID-19 a existujúce choroby.

Spagni je v súčasnosti vo väzbe amerického generálneho prokurátora. Je zaujímavé, že sa ukazuje, že za nedávnym zatknutím Spagniho nie sú žiadne zločiny v kryptomene. Fluffypons čelí obvineniu z krádeže viac ako 100 000 dolárov od ich bývalého zamestnávateľa Cape Cookies.

Je tiež obvinený z generovania falošných faktúr od fiktívnych subjektov a potom z presmerovania platieb na jeho osobné bankové účty.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár