Tím Chicago Bulls spúšťa NFT

od Martin Tkáč

Basketbalový tím Chicago Bulls spúšťa svoje NFT prostredníctvom Shopify. Žetóny predstavujú šesť víťazstiev tímu v šampionáte 90. rokov.

Chicago Bulls spúšťa NFT

Shopify je nadnárodná spoločnosť, ktorá ponúka infraštruktúru platieb v obchode a na webe. Generálny riaditeľ Shopify Harley Finklestein teraz ohlásil partnerstvo s ikonickým basketbalovým tímom Chicago Bulls, kde okrem iného aj hrával Michael Jordan.

Ak ste tento rok strávili 1 minútu na internete, videli ste veľa informácií o NFT. @Shopify uľahčuje našim obchodníkom predaj NFT priamo v ich obchodoch, pričom jedným z prvých je obchod NFT @ChicagoBulls.

 

Shopify integroval trh Sweet’s NFT v máji a umožnil svojim zákazníkom vydávať a predávať nekonvertibilné tokeny priamo cez populárne rozhranie elektronického obchodu. Sweet podporuje NFT vydané prostredníctvom štandardu Ethereum ERC-721, tokeny protokolu SLP Simple Ledger Protocol a blockchain Flow Dapper Labs.

NFT Chicago Bulls sa vydávajú podobným spôsobom ako oficiálna licencovaná kolekcia tokenov NBA TopShot. Pripomínajú si najväčšie víťazstvá v histórii ligy.

Bulls Legacy Collection bude vydaná v hodnote šiestich žetónov a každý žetón bude pripomínať jedno zo šiestich ikonických víťazstiev tímu z rokov 1991-1998.

Prvý NFT bol uvedený na trh 26. júla a už bol úplne vypredaný. Druhá bude dnes sprístupnená fanúšikom basketbalu. Zvyšné štyri NFT sa dostanú na trh v priebehu nasledujúcich štyroch dní.

zdroj: blockchainnews.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár