TikTok vydá zbierku NFT na vrstve 2 Ethereum

od Martin Tkáč

Gigant sociálnych médií TikTok oznámil, že vstúpi do odvetvia nevymeniteľných tokenov (NFT). Na tento účel bude používať obsah od popredných vývojárov.

Platforma, ktorá nedávno prekonala 1 miliardu používateľov, uviedla, že jej zbierka NFT, prezývaná TikTok Top Moments, bude obsahovať obsah zo šiestich „kultúrne“ dôležitých videí od špičkových tvorcov. Medzi nimi budú také tikety ako: Lil Nas X, Rudy Willingham, Bella Poarch, Curtis Roach, Brittany Broski, FN Meka, Jess Marciante a Gary Vaynerchuk.

Ocenení používatelia platformy budú pracovať s najlepšími umelcami NFT, vr. RTFKT, Grimes, COIN ARTIST, x0r. Spolu s nimi vytvoria limitované edície nevymeniteľných tokenov na pamiatku ich videí.

Nick Tran globálny vedúci marketingu TikToku povedal:

Keďže sa ekonomika tvorcov stále rozširuje, neustále hľadáme nové a rozmanité spôsoby podpory našich tvorcov. Teraz môžu fanúšikovia vlastniť moment TikTok, ktorý pomohol formovať internet a podporovať niektorých ich obľúbených tvorcov.

Predaj NFT sa začne budúci týždeň

Podľa TikTok sa prvá kolekcia NFT začne predávať 6. októbra. Jeho súčasťou bude časozberné video Rudyho Willinghama k piesni Montero Lil Nas X.

Spoločnosť uviedla, že predaj NFT bude prebiehať na vyhradenej platforme poháňanej programom Immutable X, riešením škálovania vrstvy 2 pre Ethereum.

Digitálna zbierka bude vydávaná každý týždeň až do konca mesiaca. Po uplynutí tejto doby budú všetky NFT vysielané a uvedené na trh. Vďaka použitiu Immutable X nebudú používatelia musieť platiť obrovské poplatky za plyn.

Keďže sa iniciatíva ujala podpory tvorcov obsahu pre ich prácu, výťažok z predaja pôjde vo veľkej miere na zapojených tvorcov a výtvarníkov.

Vstup do NFT prichádza niekoľko mesiacov po tom, čo TikTok zakázal kryptoinfluentom propagovať digitálne meny na svojej platforme. Čínska spoločnosť potom odkázala na nárast počtu podvodov medzi svojimi užívateľmi. Videá niekoľkých tvorcov boli potom zo stránky odstránené. Bol medzi nimi aj Lucas Dimos, ktorý prišiel o najmenej 10 zo svojich inscenácií.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár