Ticketmaster vydá vstupenky v NFT

Ticketmaster vydá vstupenky v NFT

0 komentárov

Nová pracovná ponuka najväčšej americkej ticketingovej spoločnosti Ticketmaster ukazuje, že giganta na trhu koncertov zaujíma téma NFT.

NEWSLETTER okrypte.sk

Ticketmaster a trh NFT

Za posledné dva roky umelci, hudobníci a športovci výrazne vstúpili na trh NFT. Mimochodom, vďaka nim sa o technológii blockchain dozvedelo mnoho ľudí, ktorí neinvestovali do kryptomien. Rok 2021 sa niesol v znamení skutočnej módy vydávania tokenov pre svojich fanúšikov.

Keďže humbuk okolo pôvodných modelov NFT konečne vyprchal, podnikatelia a firmy hľadajú pre takéto tokeny nové využitie. Štúdia spoločnosti Deloitte z mája 2022 zistila, že v ekosystéme kryptomien a NFT je stále nevyužitý potenciál pre mnohé odvetvia. Tie sa dajú využiť napríklad na trhu pri predaji lístkov.

Nedávna pracovná ponuka spoločnosti Ticketmaster pre produktového manažéra NFT Ticketing Tools odhaľuje zámer spoločnosti priniesť na trh firemné produkty založené na NFT. Ako bolo doplnené, „vo všetkých kategóriách obsahu vrátane športu a hudby“.

Ticketmaster hľadá odborníka, ktorý bude stáť za problematikou NFT.

Podobne uvažuje aj kryptomenová burza Binance, ktorá nedávno vstúpila na trh NFT ticketingu v spolupráci s futbalovým klubom Società Sportiva Lazio. Dohoda je ohľadom zápasov sezóny 2022-2023.

V oznámení zaslanom médiám Binance zdôraznila, že NFT by mohla pomôcť vyriešiť problém falšovania lístkov.

NFT športovci a hudobníci

NFT už využilo mnoho známych hudobníkov a športovcov. Príkladom môže byť napríklad skupina Behemoth, ktorá oslávila 6. výročie vydania albumu „The Satanist“ vydaním takých tokenov, ktoré predstavovali vlastnícke práva k vizualizáciám inšpirovaným tvorbou kapely.

FC Barcelona tiež predala svoje NFT. Tento rok tím plánuje vydať nové tokeny, ktoré budú pripomínať historické momenty v jeho histórii. Písali sme o tom tu.

Minulý rok Leo Messi zverejnil sériu fotografií zo svojej kariéry v podobe NFT. Hitom bol aj NFT s Erlingom Haalandom, ktorý sa predal za vyše 600 000 dolárov.

zdroj: beincrypto.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár