Theta pomôže spoločnosti Sony vytvoriť 3D NFT

Theta pomôže spoločnosti Sony vytvoriť 3D NFT

0 komentárov

Japonský konglomerát Sony Electronics sa spojil s blockchainovou sieťou na doručovanie videa Theta Labs. Spoločne uvedú na trh nevymeniteľné tokeny (NFT), ktoré je možné prezerať v zmiešanej realite cez Sony Spatial Reality Display – monitoru, ktorý vám umožní prezerať 3D obrázky bez potreby akéhokoľvek príslušenstva.

3D bez príslušenstva

Monitor Spatial Reality Display sleduje pohyby očí a prispôsobuje obraz pohybom diváka. Používateľom teda umožňuje prezerať si obraz v troch rozmeroch. Mitch Liu, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ Theta Labs, verí, že NFT a metaverse majú teraz „obrovský potenciál“ pre 3D vizualizáciu.

Liu tiež poznamenal, že v súčasnosti sa priemysel NFT skladá iba z 2D obrázkov a videí. Generálny riaditeľ Theta Labs sa však domnieva, že „metaverse je už trojrozmerná“. To znamená, že je potrebné umožniť používateľom „vizualizovať a prezentovať svoje NFT spôsobom, ktorý by bol fyzicky prítomný“.

Podľa Nicka Colseyho, člena predstavenstva Sony Electronics, je vydanie NFT spôsobom, ako ukázať schopnosti novej technológie Sony Spatial Reality Display nadšencom NFT a metaverse.

Spotrebitelia si teraz môžu vychutnať 3D zážitok novej generácie bez potreby 3D okuliarov. Theta NFT je len najnovší spôsob, ako môžeme predviesť našu rýchlu implementáciu technológie priateľskej metaverse.

Sony a Theta vydajú 10 NFT s názvom The Tiki Guy, čo je 3D maska ​​Tiki. Vytvorí sa iba 10 takýchto tokenov. A hoci budú špeciálne navrhnuté na zobrazenie v 3D, k dispozícii budú aj 2D verzie.

Objem predaja NFT

Medzitým podľa Chainalysis hodnota predaných NFT v roku 2022 takmer prekonala minuloročné rekordy. Najnovšia správa ukazuje, že v roku 2021 investori poslali kryptomeny v hodnote približne 40 miliárd dolárov na inteligentné zmluvy spojené s trhmi a zbierkami NFT. Tento rok toto číslo už presiahlo 37 miliárd dolárov.

zdroj: cointelegraph.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár