The Merge už v auguste – potvrdzuje Vitalik Buterin

od Martin Tkáč

Snáď najočakávanejšia udalosť v 7-ročnej histórii Etherea, The Merge, môže prísť v najbližších mesiacoch. Hovorí to spoluzakladateľ projektu a niekoľko významných vývojárov ETH. Toto všetko by sa malo stať skôr, než „bomba obtiažnosti“ spomalí sieť.

PoS na Ethereu v auguste

Preston Van Loon, vedúci vývojár ETH, hovoriaci na konferencii Permissionless, povedal, že The Merge by mohlo prísť už v auguste:

Z toho, čo vieme, ak všetko pôjde podľa plánu v auguste, dáva to zmysel. Ak sa nepotrebujeme hýbať (bomba obtiažnosti), urobme to čo najskôr.

Bomba ťažkostí je zámerný proces zabudovaný do kódu Ethereum, ktorý nakoniec spomalí sieť. Vývojový tím ho zaradil z dvoch hlavných dôvodov. Povzbudiť vývojárov, aby presadzovali prechod proof of stake a sťažili baníkom zostať v reťazci proof of work po tejto udalosti.

Aj keď bolo predstavenie bomby na obtiažnosť v minulosti niekoľkokrát odložené, aby sa zabezpečilo, že sieť bude naďalej správne fungovať, tentoraz sa tím chce vyhnúť ďalšiemu zdržaniu a ukončiť The Merge skôr, než sa blockchain spomalí.

Predtým iný vývojár – Tim Beiko povedal, že The Merge sa neuskutoční v júni, ako sa očakávalo, ale s najväčšou pravdepodobnosťou o niekoľko mesiacov neskôr.

Po Van Loonových povzbudzujúcich slovách urobil podobné predpovede aj výskumník ETH Justin Drake. Vyjadril svoje „silné želanie, aby sa tak stalo pred augustovou bombou ťažkostí“.

Vitalik dáva väčší priestor problémom

Vitalik Buterin túto pozíciu zopakoval aj na summite ETH v Šanghaji. Nechal však viac priestoru pre potenciálne problémy tým, že povedal, že The Merge by sa mohlo konať v septembri alebo októbri.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár